Trh s kryptomenami ani na začiatku októbra nevytvára žiadne zaujímavé pohyby. Teda aspoň nie, čo sa týka cien. Ďalšie metriky však ukazujú, že pod povrchom to poriadne vrie. V poslednej dobe masívne pribúdajú ľudia, ktorí vlastnia či používajú BTC. Podľa analýzy blockchainu počet aktívnych peňaženiek za posledných 180 dní dosiahol nové maximum.

Možno je ťažké tomu uveriť, no napriek relatívne nízkej cene je na tom dnes Bitcoin podstatne lepšie, než v roku 2017. Do trhu s kryptomenami denne prúdia desiatky miliónov inštitucionálnych dolárov a aj komunita okolo digitálnych mien rastie.

To samozrejme nahráva hypotéze, že v budúcich mesiacoch či dokonca rokoch budeme svedkami ďalšieho veľkého bullrunu podobného tomu spred troch rokov. A historicky najvyšší počet BTC peňaženiek môže byť poslednou kvapkou.

Odporúčame zistiť niečo o Dfinity – Tento projekt sa po spustení dostane do TOP5 kryptomien!

Priemerný počet aktívnych BTC peňaženiek (180 average)
Priemerný počet aktívnych BTC peňaženiek (180 day average)

Bitcoin pokračuje v dlhodobom UPtrende

Avšak toto nie je jediný dôvod, prečo by Bitcoin mal pokračovať v dlhodobom raste. Aj pohľad na weekly graf ukazuje, že sa v posledných mesiacoch udiali významné zmeny,ktoré nám dovolia rásť vyššie,než kedykoľvek predtým.

Dlhodobý downtrend skončil. Bitcoin sa v máji dostal nad klesajúcu trendline a po marcovom zaváhaní tak pokračuje v raste. Počas septembra sme opäť kvalitne otestovali rastúcu trendovú líniu, ktorá tlaku vydržala.

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Aj indikátor MA50 (modrá) na weekly grafe nedávno dosiahol historické maximum po tom, čo prekonal hladinu 8785 dolárov. Všimnite si, ako dlho testoval maximum z roku 2018. Trvalo šesť mesiacov, než sa pohol vyššie.

MA50 teraz rastie rýchlejšie, než MA200 čo znamená, že rast Bitcoinu sa zrýchľuje. Iste, septembrové zaváhanie tomu veľmi nepomohlo, no z dlhodobého hľadiska sme stále bullish.

Veríte, že Bitcoin v roku 2020 dosiahne historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Viete o tom, že Bitcoin má za sebou druhý najlepší kvartál v histórii?

Bitcoin má za sebou druhý najlepší kvartál v histórii – Ale ešte sa to môže zmeniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance