btc

Bitcoin získal nový impulz, keď sa začala po webe šíriť správa o tom, že v Paraguajská vláda plánuje predložiť návrhy zákonov na prijatie Bitcoinu ako zákonného platidla. Po zverejnení týchto neoverených správ získal Bitcoin silu, čím sa mu podarilo vyšplhať až na úroveň 35 289 USD.

Netreba však zabúdať na index strachu a chamtivosti, ktorý sa neustále pohybuje v nebezpečných vodách. Veľa obchodníkov aktuálne považuje pokles pod 29 000 USD a rastúci záujem o BTC za faktory, ktoré by mohli naznačovať dlho očakávané ukončenie korekcie.

Index strachu a chamtivosti kryptomien. Zdroj: Alternative
Index strachu a chamtivosti kryptomien. Zdroj: Alternative

Celkovo sa nálada na trhu mierne zlepšuje. Podľa analytika CoinTelegraph Marcela Pechmana si však treba počkať na expiráciu futures kontraktov a opcií BTC a ETH v hodnote 6 miliárd USD, ktorých platnosť vyprší 25.júna.

Biden vystrelil akcie na nové maximá

Novo zvolený americký prezident Joe Biden oznámil v skutku zaujímavú správu, ktorá mala pozitívny vplyv na rast akcií. V senáte dosiahli dohodu o pláne výdavkov na infraštruktúru vo výške 953 miliárd dolárov. Po tomto oznámení sa indexy S&P 500 a Nasdaq vyšplhali na nové denné maximá. Jednoznačným víťazom tohto nárastu je Dow, ktorý získal neuveriteľných 322 bodov v priebehu 24 hodín.

Altcoiny sa tradične zviezli s Bitcoinom

Po tom ako sa Bitcoin pomaly šplhal smerom nahor, štandardne potiahol so sebou aj altcoiny. Ethereum sa opäť dostalo na veľmi dôležitú úroveň 2 000 USD. Najväčší rast však zaznamenali projekty Tron (TRX) a CELO, ktoré vzrástli o 26% resp. 28%. V prípade tokenu CELO, išlo zrejme o reakciu na uvedenie jeho stablecoinu Celo Euro (cEUR) na burzu KuCoin.

Denná výkonnosť trhu s kryptomenami. Zdroj: Coin360
Denná výkonnosť trhu s kryptomenami. Zdroj: Coin360

Opäť sa pozrieme aj na údaje VORTECS™ od Cointelegraph Markets Pro, ktoré zaznamenali možný nárast coinu CELO dňa 22.júna

Skóre VORTECS™ (zelené) v porovnaní s cenou CELO. Zdroj: Cointelegraph Markets Pro
Skóre VORTECS™ (zelená farba) v porovnaní s cenou CELO. Zdroj: Cointelegraph Markets Pro

Ako môžeme vidieť na grafe skóre VORTECS™ sa 22.júna dostalo do zóny zelenej farby, keď dosiahlo skóre 73. Tento stav bol zaznamenaný presne hodinu predtým ako sa jeho cena vyšplhala smerom nahor o 56%. Dňa 24.júna dosiahol projekt CELO skóre 74 bodov, následne cena vystrelila o ďalších 25%.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien je aktuálne na úrovni 1,4 bilióna USD a miera dominancie Bitcoinu je 46,6 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.