Bitcoin bude v auguste na ATH, predikuje banka

  • Bitcoin dosiahne nové maximá.
  • Vo svojej predikcii to uvádza britská banka.
  • Toto sú konkrétne dôvody.
Novinky Bitcoin smeruje na nové maximá
Bitcoin smeruje na nové maximá. Zdroj: shutterstock.com/Angel House Studio
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin smeruje na nové maximá. Napriek ťažkému obdobiu v kryptomenách existujú aj pozitívne predikcie. V nedávnom vyjadrení britská nadnárodná banka Standard Chartered ponúkla optimizmus ohľadom budúcnosti Bitcoinu. Predpovedá, že cena tejto poprednej kryptomeny dosiahne nový historický rekord už v auguste.

Táto prognóza prichádza v čase, keď trhy s kryptomenami vykazujú zvýšenú volatilitu a investori neustále hľadajú náznaky budúceho vývoja cien.

Bitcoin na vzostupe

Jedným z hlavných dôvodov, prečo Standard Chartered verí vo výrazný nárast ceny Bitcoinu, je celkový nárast adopcie kryptomien medzi inštitucionálnymi investormi. S narastajúcim počtom veľkých spoločností a finančných inštitúcií, ktoré integrujú Bitcoin do svojich portfólií, rastie aj dôvera a stabilita tohto trhu. Okrem toho, regulačné prostredie sa v mnohých krajinách stáva priateľskejším voči kryptomenám, čo podporuje ďalší rast a širšie prijatie digitálnych mien.

Standard Chartered

Standard Chartered je britská nadnárodná banka so sídlom v Londýne. Založená bola v roku 1969. Má dlhú históriu a pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Jej hlavné oblasti podnikania zahŕňajú spotrebiteľské, firemné a inštitucionálne bankovníctvo. Spoločnosť sa zameriava na rozvíjajúce sa trhy v Ázii, Afrike a na Strednom východe, kde generuje väčšinu svojich príjmov. Standard Chartered je známa svojimi inovatívnymi finančnými službami a silným zameraním na digitálne technológie. Banka je verejne obchodovaná na londýnskej a hongkonskej burze, čo z nej robí významného hráča v globálnom finančnom sektore.

Ďalším dôležitým faktorom je obmedzená ponuka Bitcoinu. S fixným maximálnym počtom 21 miliónov mincí, ktoré môžu byť kedykoľvek vyťažené, sa Bitcoin často prirovnáva k digitálnemu zlatu. Tento obmedzený charakter zásob z neho robí atraktívne aktívum pre investorov, ktorí hľadajú spôsob, ako ochrániť svoje financie pred infláciou a ekonomickou neistotou.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Riziká a budúce výzvy

Napriek optimistickým predpovediam existujú aj určité riziká, ktoré by mohli budúci rast Bitcoinu ovplyvniť. Jedným z hlavných rizík je regulačný zásah zo strany vlád a medzinárodných finančných inštitúcií. Aj keď sú niektoré krajiny k Bitcoinu priateľskejšie, iné naďalej zvažujú prísnejšie regulácie, ktoré by mohli spomaliť jeho adopciu a rast. Problémom môže byť napríklad aktuálny krach africkej kryptomenovej burzy.

Ďalším rizikom je technická a bezpečnostná stránka kryptomenového trhu. Hackerské útoky a bezpečnostné narušenia môžu mať významný dopad na dôveru investorov a ceny kryptomien. Je preto nevyhnutné, aby spoločnosti a jednotlivci investovali do pokročilých bezpečnostných opatrení na ochranu svojich digitálnych aktív. Bitcoin sa doteraz borí s problémom hackerského útoku na Mt. Gox, svojho času najväčšiu kryptomenovú burzu sveta.

Na záver je dôležité zdôrazniť, že investovanie do kryptomien, vrátane Bitcoinu, so sebou nesie vysokú mieru rizika. Potenciálni investori by mali dôkladne zvážiť všetky faktory a svoje investičné rozhodnutia konzultovať s odborníkmi. Konečné rozhodnutie je však vždy na samotnom investorovi.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Bitcoin NewsTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.