BItcoin pokračuje v korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Bitcoin pokračuje v korekcii a zraky sa upierajú na vytvorenie ďalšieho lokálneho minima. Podarí sa ho vytvoriť vyššie ako to predošlé na 33 000 $? Práve to je najpodstatnejšia otázka pre najbližšie dni. Posledný rast bol skoro vymazaný a cena spadla za 3 dni o zhruba 12 % smerom nadol.

Trhová cena opäť vstupuje do supportnej oblasti od 31 000 $ do 38 000 $. Ide o najsilnejšiu supportnú oblasť v rámci celej sideway štruktúry, ktorá pretrváva vyše roka. RSI navyše vstupuje do prepredanej zóny, čo tiež signalizuje blížiace sa lokálne minimum. Napriek tomu má cena stále priestor aj z krátkodobého hľadiska klesať.

Bitcoin pokračuje v korekcii
Bitcoin pokračuje v korekcii. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Inflácia v USA prekonala 40-ročný rekord: Môže Bitcoin slúžiť ako zaistenie?

Útočí Bitcoin na nové minimum?

Ak Bitcoin vytvorí rastúce minimum, alebo aspoň rovnaké, v hre je stále sideway štruktúra, v ktorej je možná akumulácia a následný odraz smerom nahor. Zatiaľ však nevieme, kde tento pokles skončí. Aj keby cena mala ísť pod predošlé minimum, najprv očakávam mierny rastúci odraz smerom hore.

Najbližšie dni ostáva predikcia bearish a cena zaútočí na lokálne minimum 33 000 $. Napriek tomu, že vlajka bola ukončená, je stále možné, že cena otestuje predošlú rezistenciu ako support a až vtedy sa vytvorí lokálne minimum. Hovoríme o zhruba rovnakej hladine, kde sa nachádza aj predošlé minimum.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 kryptomeny s potenciálom, ktoré sa oplatia teraz kúpiť