Bitcoin uzavrie klin priamo na rezistencii
Bitcoin uzavrie klin priamo na rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/Mehaniq

Bitcoin pokračuje vo svojom miernom rastúcom trende a nachádza sa už tesne pod hladinou 40 000 $. Zatiaľ to však na prieraz nevyzerá. Objemy sú minimálne a cena vytvorila krátkodobý rastúci klin, ktorý sa pravdepodobne uzavrie priamo na hlavnej rezistentnej zóne. Dokonca nejde ani o nový pattern v rámci štruktúry.

Cena vytvorila rastúci klin podobný tomu, ktorý vznikol v druhej polovici decembra. Uzavretie triangla vtedy nastalo presne na rezistentnej línii. Inak tomu nie je ani teraz. Objemy taktiež signalizujú podobný scenár. Napriek tomu cena samotná obsahuje najviac informácií a možné je všetko.

Bitcoin uzatvára klín
Bitcoin uzatvára klin. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si tiež – Cardano analýza – čoskoro sa uzavrie triangel priamo na hlavnom supporte 1,00 $

Bitcoin uzatvára klin

V prípade, že cena uzavrie klin korekčným legom, najpodstatnejšie bude dosiahnuť vyššie alebo aspoň rovnaké lokálne minimum v porovnaní s tým predošlým. Posledné minimum sa nachádza na hladine 33 000 $. Ďalší support je potom na významnej hranici 30 000 $.

Na druhej strane, ak sa klin uzavrie smerom nahor, tak prvá rezistencia, ktorú bude musieť cena prekonať, je hladina predošlého maxima 43 500 $. Pravdepodobne by však cena toto maximum neprekonala na prvý pokus. Cene by sa v tomto scenári podarilo prekonať dlhodobú rezistenciu korekcie vo forme vlajky.

Mohlo by ťa zaujímať – Dokáže index S&P 500 prekonať najhorší mesiac od marca 2020?