Bitcoin a technická analýza: Tieto indikátory ukazovali pokles

  • Bitcoin klesol o viac ako štvrtinu ceny.
  • Tento náhly pád však má aj svoje technické dôvody.
  • Ukazoval to napríklad indikátor RSI.
Novinky Prepad Bitcoinu naznačovali viaceré indikátory
Prepad Bitcoinu naznačovali viaceré indikátory. Zdroj: shutterstock.com/Grenar
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin, najznámejšia a najviac obchodovaná kryptomena na svete, nedávno zažila svoj prvý významný pokles za viac ako 14 mesiacov. Hodnota Bitcoinu klesla o viac ako 25 %, čo spôsobilo šok a neistotu medzi investormi a obchodníkmi. Tento výrazný prepad vyvolal otázky ohľadom stability a budúcnosti tejto digitálnej meny, ktorá bola doteraz považovaná za bezpečný prístav pre investorov.

Bitcoin a jednotlivé faktory

Príčinou tohto dramatického poklesu sú viaceré faktory, ktoré sa vzájomne preplietajú a ovplyvňujú trh s kryptomenami. Jedným z hlavných dôvodov je nárast regulačného tlaku v rôznych krajinách. Napríklad, Čína pokračuje v prísnom postupe proti kryptomenám, čo zahŕňa zákaz ťažby a obmedzenia obchodovania. Tieto opatrenia výrazne ovplyvňujú dôveru investorov a spôsobujú paniku na trhu.

Globálna ekonomika

Ďalším významným faktorom sú makroekonomické podmienky. Stúpajúca inflácia a zvyšovanie úrokových sadzieb vytvárajú tlak na rizikové aktíva, medzi ktoré patria aj kryptomeny. Investori sa preto obracajú k tradičnejším a menej volatilným investíciám, ako sú dlhopisy a zlato.

 

Technologické problémy a výpadky infraštruktúry tiež hrajú svoju rolu. Nedávne technické problémy na niektorých veľkých kryptoburzách, ako sú Binance a Coinbase, spôsobili obavy ohľadom bezpečnosti a spoľahlivosti obchodovania s kryptomenami. Tieto problémy môžu viesť k strate dôvery a následnému predaju veľkých objemov Bitcoinu.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Indikátory naznačujú pokles

Technické indikátory naznačovali potenciál pre tento prepad. Jedným z nich bol indikátor relatívnej sily (RSI), ktorý ukazoval na prekúpenosť trhu. Hodnota RSI nad 70 naznačuje, že aktívum je prekúpené a môže dôjsť ku korekcii. Pred nedávnym poklesom sa hodnota RSI Bitcoinu pohybovala v prekúpenom pásme, čo mohlo byť varovným signálom pre investorov.

Ďalším dôležitým indikátorom bol kĺzavý priemer. Krátkodobé kĺzavé priemery sa začali približovať k dlhodobým kĺzavým priemerom, čo je známe ako tzv. kríž smrti. Tento pattern často predchádza výraznému poklesu ceny. Existujú aj ďalšie indikátory, ktoré posudzujú trhoví analytici. Bitcoin sa však nie vždy správa v súlade s predikciami odborníkov.

Tento pokles mal výrazný dopad na celý kryptomenový trh, ktorý zaznamenal celkový pokles trhovej kapitalizácie. Mnohé altcoiny nasledovali Bitcoin a utrpeli podobné straty. Pre niektorých investorov však môže byť tento pokles príležitosťou na nákup, keďže cena Bitcoinu sa môže považovať za podhodnotenú v dlhodobom horizonte.

Budúcnosť Bitcoinu a kryptomenového trhu však ostáva nejasná. Zatiaľ čo niektorí odborníci predpovedajú ďalšie oslabenie, iní veria, že Bitcoin má potenciál na zotavenie a rast. Je dôležité sledovať vývoj regulácií a technologických inovácií, ktoré môžu mať zásadný vplyv na trh. Navyše, zlepšenie makroekonomických podmienok a stabilizácia trhov by mohli podporiť ďalší rast ceny Bitcoinu.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Bitcoin NewsTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.