Binance ďalej expanduje
Binance ďalej expanduje. Zdroj: Shutterstock.com/increation87

Binance oslavuje nový rok schválením z dvoch rôznych strán sveta. Centrálna banka v Bahrajne udelila kryptoburze zásadnú licenciu na to, aby mohla pôsobiť ako poskytovateľ kryptografických aktív v Bahrajnskom kráľovstve. Podľa oznámenia je zásadné schválenie prvým subjektom Binance v regióne Blízkeho východu a Severnej Afriky.

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (známy tiež ako CZ) vo vyhlásení uviedol, že súhlas národných regulátorov je „nevyhnutný na vybudovanie dôvery a na pomoc pri ďalšom zlepšovaní masového prijatia.“

Pokiaľ ide o udeľovanie licencií, je to „otázka formalít“, hovorí Abdulkarim Haji, riaditeľ pre udeľovanie licencií v centrálnej banke krajiny. Vyzdvihol Bahrajn ako ideálne miesto pre Binance na zriadenie svojho sídla v regióne.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Na burzách zostalo v obehu len 1,3 milióna BTC – Bitcoin je stále cennejší

Linencia Binance v Kanade

V prekvapivom kroku Binance tiež získala licenciu na kryptofinancovanie v Kanade, začlenenú ako Binance Canada Capital Market. Nová dcérska spoločnosť burzy sa bude zaoberať digitálnymi aktívami, prevodmi peňazí, devízami a bude fungovať ako obchod s peňažnými službami (MSB).

CZ potvrdil licenciu na Twitteri. Povedal, že spoločnosť je nadšená, že môže rozšíriť svoj tím zákazníckej podpory o zákazníkov a ďalšie kryptoburzy.

V piatok kryptoburza požiadala FINTRAC o licenciu MSB a bola schválená v pondelok. Platnosť súčasnej finančnej licencie burzy vyprší 31. decembra 2024.

Bahrajn, najmenšia ekonomika v Perzskom zálive, je lídrom v sektore digitálnych aktív. Rain Financial sa stala prvou licencovanou platformou kryptoaktív v regióne po tom, čo v roku 2019 dostala povolenie od tamojšej centrálnej banky na prevádzku. V januári bahrajnský menový úrad obnovil licenciu pre CoinMENA so sídlom v Manama.

Rozhodnutie Binance odráža zvýšené zameranie firmy na región Blízkeho východu. Spoločnosť sa nedávno stala prvou kryptoburzou, ktorá sa pripojila k novému krypto uzlu založenému úradom Dubai World Trade Center Authority.

Kryptomenová burza pokračuje v expanzii do nových krajín a získava príslušný regulačný súhlas. Zároveň čelila vážnej kritike, upozorneniam a pokutám od viacerých úradov. Najnovšie dostala Binance Turkey pokutu 750 000 USD od Úradu pre vyšetrovanie finančných zločinov za nesplnenie požiadaviek správ o finančnom dohľade.

Mohlo by ťa zaujímať – Napriek obavám z regulácie stablecoinov obchodníci skupujú súčasné dno BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance