Blockchainová banka BENKER
Blockchainová banka BENKER. Zdroj: Shutterstock, Vit-Mar

BENKER je názov pre oficiálne prvú licencovanú neobanku v Európe, ktorá bude pracovať výlučne na blockchainovej technológii. Aktuálne už prebieha predbežná registrácia.

BENKER – prvá blockchainová banka v Európe

Banka BENKER sa stane oficiálne prvou licencovanou blockchainovou bankou spustenou v Európe po schválení Litovskou bankou v rámci kategórie inštitúcií elektronických peňazí (EMI). Aktuálne prebieha predbežná registrácia.

Tento významný projekt neobanky bude fungovať na Natrixe. Ide o účelovo vytvorený hybridný blockchain, ktorý bol vyvinutý pre finančný sektor. Spĺňa všetky požiadavky GDPR, bankového tajomstva a, samozrejme, aj regulačných predpisov. Projekt BENKER okrem iného získal aj najvyššiu úroveň Compliant Client Autonomy. Používatelia tak majú absolútne plnú kontrolu, autonómiu a skutočnú slobodu. Prinesie to udržateľnosť trhu, keďže všetci klienti a účastníci finančného trhu sú si rovní. To znamená, že sú na rovnakej úrovni.

Prečítaj si tiež: Známy miliardár Ray Dalio: „Kryptomenám škodí prílišná popularita, ktorá ich nakoniec zničí“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Generálnym riaditeľom spoločnosti je Viktor Bodnár. Čo povedal o projekte a vízii do budúcnosti?

„Predstavujeme novú značku v oblasti finančných služieb, ktorá môže spochybniť zavedené poriadky tým, že rozšíri existujúce právne a regulačné záruky o pokročilé záruky založené na technológiách dosiahnutých prostredníctvom blockchainu. Získaním licencie EMI nám bolo umožnené radikálne znížiť vystavenie klientov aktérom finančných trhov a ja to vnímam ako krok smerom k novému svetovému poriadku. Blockchain klientom prinesie neustálu transparentnosť, sledovateľnosť a úplnú kontrolu nad finančnými záležitosťami, takže prinášame najvyššiu úroveň slobody.“

Finálne spustenie projektu bolo plánované počas dvoch rokov vývoja, podávania žiadostí a aktuálne aj získania úplného schválenia licencie EMI. Neobanka bude ponúkať služby pre fyzické osoby a taktiež aj malé a stredné podniky. Okrem iného bude k dispozícii aj platforma, kde bude možné nakupovať a predávať zlato.