Bankrot za bankrotom. Ďalšie dve veľké slovenské firmy skončili v konkurze

  • Veľká výrobná spoločnosť skončila v konkurze.
  • Bankrot vyhlásila aj firma, ktorej klientom je automobilka Volkswagen.
Novinky Bankrot pochoval ďalšie dve slovenské firmy
Bankrot pochoval ďalšie dve slovenské firmy. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/NYgraphic
BITmarkets BITmarkets

Na Slovensku každý mesiac končí v konkurze množstvo jednotlivcov, ale aj firiem. Bankrot zmáha spoločnosti v rôznych odvetviach. Problémy mnohých podnikov začali v období pandémie a neskôr sa prehĺbili kvôli extrémnemu nárastu cien energií. Napriek úpornej snahe o záchranu slovenské firmy vo veľkom krachujú.

Tentokrát vás budeme informovať o krachu dvoch veľkých firiem, ktoré ešte donedávna zamestnávali stovky Slovákov. Jedna z nich pôsobí na našom trhu celé tri dekády. Druhá spoločnosť má obrovské dlhy na poistnom.

Veľká výrobná spoločnosť vyhlásila bankrot

Firma, ktorá pôsobila na slovenskom trhu viac než 30 rokov, skončila v konkurze. Spoločnosť Lindenmaier Slovakia vyrábala v Šuranoch súčiastky do motorov, prevodoviek či podvozkov a bola významným dodávateľom pre automobilový priemysel. Vo svojej výrobnej hale firma zamestnávala stovky ľudí.

Lindenmaier Slovakia uvádza:

Náš podnik bol založený už v roku 1993, vtedy ako dcérska spoločnosť Lindenmaier AG z Nemecka. Už vyše 20 rokov a osobitne od výstavby a presťahovania sa do nového výrobného závodu v roku 2007, sme sa v meste Šurany a v blízkom okolí stali jedným z dôležitých zamestnávateľov.

Finančné problémy firmy začali v roku 2020, kedy sa spoločnosť dostala zo zisku do červených čísel. Napriek snahe o záchranu Lindenmaier zakončil rok 2022 so stratou vo výške viac než 213-tisíc eur, ako ukazujú dáta na Finstate.

Dlhy

Firma má dlhy voči súkromným veriteľom, ale aj štátnym inštitúciám. V máji 2024 voči nej evidovala Sociálna poisťovňa nedoplatok vo výške 22 700 eur.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Denník NTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.