Analýza ChainLink (Link) a Monero (XMR) – Altcoiny solídne pumpujú, aké sú vyhliadky?

BitmarketsOkazio mobil

V dnešnej analýze sa zameriame na dva vybrané altcoiny – tým je ChainLink (Link) a Monero (XMR). Prečo práve tieto dva alty? Link je z dlhodobého hľadiska ako jeden z mála altov jednoznačne v bull trende, čo je celkom rarita. Proste si ide svoje a významne tak prekonal iných konkurentov.

Link má ATH o niečo viac ako 20 USD a má za sebou korekciu o viac ako 63 %. No, a počas troch týždňov Link v podstate expanduje a zdá sa, že tá korekčná štruktúra trhu je narušená. Ten potenciál tu teda rozhodne nie je zanedbateľný. Čo sa týka Monera, tak sme dnes prekonali swing high z roku 2019, čo je obrovský technický úspech.

Aktuálna situácia na 4H TF Link/USD

Ako vidieť z grafu, tak cena Linku prerazila cez hornú hranu korekčnej štruktúry falling wedge (bullish pattern), čo som osobne vnímal ako prvý veľký signál k tomu, že je korekcia na konci. Ďalšou takou métou je práve horná hrana klesajúceho kanála, v ktorom sme práve teraz. Vlastne aj dosť pravdepodobne už k prerazeniu došlo a v týchto chvíľach dochádza iba ku konsolidácii.

Zároveň je cena na S/R leveli 10,5 USD, kde taktiež nie je úplne jasné, či k prerazeniu došlo. Pozitívne je, že konsolidácia má podobu malej býčej zástavky, takže sa trh evidentne chystá preraziť. Možno teda ešte do konca víkendu uvidíme v grafe jednu zelenú impulznú sviecu k druhému S/R levelu na 11,24 USD. Ďalšie významné úrovne sú na 12 USD a 13,38 USD.

Indikátory

Na RSI sme zasa atakovali hraničných 70 bodov, a ak sa podarí krivke dostať hlboko do prekúpenej oblasti, tak je to samozrejme nesmierne bullish. Na MACD hrozí bearish cross, ale ak Link z toho flagu pumpne, tak sa tomu vyhneme.

monero_mining_randomx

Monero po relatívnej krátkej dobe skonsolidovalo do podoby rastúceho triangla. Vzhľadom k tomu strmému sklonu pri spodnej stene patternu bolo jasné, že nakupujúci sú jednoznačne vo vedení. Po následnom breakoute bolo zrejmé, že sa trh snaží akurát nadviazať na tú predchádzajúcu expanziu, ktorú tá korekcia na trhu ani nijako zvlášť nezastavila.

Monero je v tomto ohľade úplná anomália, pretože zatiaľ čo zvyšok trhu sústavne klesal, tak tento trh si udržiaval svoju expanzívnu trajektóriu. Korekcia tu síce bola, ale trvala len počas dvoch týždňov, čo je značný rozdiel oproti zvyšku krypto trhu. V každom prípade sa cena tejto mince po breakoute z triangla vyšplhala do tesnej blízkosti S/R levelu 120 USD.

Čo je swing high z roku 2019, čím by sa zase narušila tá dlhodobá downtrendová štruktúra. Vlastne to technicky vyzerá, že sme v bull trende. V strednodobom určite a v dlhodobom dosť možno tiež. Ono totiž nestačí len preraziť predchádzajúce swing high, ono je aj potrebné sa nad tou úrovňou udržať. Potrebujeme minimálne mesačné close nad.

Indikátory

Monero je v tomto ohľade dosť popredu pred Linkom – aktuálne hodnoty RSI sú 74 bodov a čo sa týka MACD, tak bearish cross bol odvrátený.

Záver

Pri Monere by sa mohlo zdať, že človeku ušiel vlak, ale to vôbec nie je pravda. Je však potrebné, aby sa S/R level 120 USD potvrdil ako support a z toho sa potom dá úplne v pohode vychádzať. Získame tým totiž dôležitú oporu na expanziu ceny. Pri Linku sa zdá, že je tá korekčná štruktúra viac-menej pasé, čo je taktiež celkom veľká príležitosť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Analýza akciových indexů S&P 500 a DAX – Americký trh roste, evropský skomírá


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Memex PC bannertxb