Bitcoin BTC - čaká nás pohyb

Tak Bitcoin má po ďalšom menšom dumpe za relatívne krátku dobu. Čerstvý prepad však nie je svojím rozsahom nejako závažný. Predajné objemy neboli zatiaľ nijako mohutné, a navyše sa k úvodným predajom nepridávajú ďalšie medvede. A prirodzene, kým sa k úvodným predajcom nikto nepridá, neexistuje predajný tlak, ktorý by cenu sústavne tlačil nadol.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Lenže vyššie popísané sa ešte môže dynamicky zmeniť, lebo tých red flagov je na trhu pekná hromada, a ak ich ignorujete, idete sami proti sebe. Trh totiž skoro na všetkých časových rámcoch generuje nejaké signály. A ak trh na ne zareaguje, bude to dosť hlboký ponor. Signály sa však musia potvrdiť, pretože inak nemajú takú veľkú váhu.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Čerstvo zatvorená týždenná sviečka má nesporne veľmi býčiu podobu, takže keby sme mali vychádzať len z tohto, ďalší smer by mal byť jasný. Po sviečkach s veľmi býčou podobou väčšinou nasleduje ďalší rast. Okrem toho kurz prekonal ročnú pivotnú úroveň R2. A myslím si, že pre dobro blízkeho vývoja by cena nemala pod R2 klesnúť. Preto nechceme, aby prišla hoci aj slabá korekcia.

Čítajte tiež: TOP 3 kryptomeny na február – Veľká šanca, že aj ich zasiahne parabolický rast

Inak by skrátka hrozilo otestovanie R1, a keby padol aj druhý spomínaný pivot, vzrástla by šanca na otestovanie pivotného levelu P, ktorý je cca až na 20 600 USD. Teda celkom dosť hlboko, čo by znamenalo asi 60 % pád od terajšieho ATH. Čo sa týka aktuálneho rastu, už sa strašne rýchlo blížime k rovnakej situácii, ako sme boli v decembri.

Predchádzajúca expanzia bola pod hrozivo strmým sklonom, až sme mali v grafe vlastne vertikálu. Podobné štruktúry nie sú pre trh zdravé a hlavne s nimi súvisí nemalé riziko. Teraz je Bitcoin veľmi blízko k tomu, aby zase rástol vertikálne. Je však otázkou, či je na trhu dostatočne silný dopyt, aby sa vertikálna expanzia nezrútila. My vieme, že ešte nedávno bola, ale platí to aj dnes?

Indikátory

Na týždennom RSI je teda náš strašiak v podobe mohutnej medvedej divergencie. Aby sa divergencia definitívne zneplatnila, cena BTC by hrubým odhadom musela stúpnuť aspoň nad 60 000 USD, čo nie je málo. Avšak divergencie nie sú len na týždennom RSI – pre 3D, 1D, 12H platí to isté. Na jednodňovom grafe je potenciálna divergencia aj na MACD. Skrátka je tých potenciálnych predajných signálov príliš.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafe sa kurz jednoducho vylial zo zakresleného patternu. Predajný tlak bol síce zvýšený, ale dosť priemerný. A ako som písal v úvode, doteraz sa ďalšie sell volume neobjavilo. Z toho vyvodzujem, že podstatná časť shortárov svoje pozície veľmi rýchlo zatvárala, pretože neverila, že pokles môže pokračovať.

Ale na druhej strane nie je nákupný tlak nejako rozhodný, skôr je dosť váhavý. Kým cena neprekoná lokálny S/R level na 48 183 USD, asi ani nemôže vzrásť. Aj teraz je teda Bitcoin v tzv. krajine nikoho, čo nie je v konotácii na množstvo sell signálov nič pozitívne.

No BTC nás toľkokrát prekvapil, že nemožno vylúčiť pokračovanie v raste. Musíme si uvedomiť, že v aktuálnom bull rune má trh tendenciu všetky sell signály ignorovať. Proste je na trhu ohromné množstvo peňazí a dostatočne silný dopyt.

Čítajte tiež: Bitcoin je vraj nástroj zločincov? Kriminalita kryptomien v roku 2020 klesla o 57 %

Indikátory

Na 4H RSI bola medvedia divergencia, ktorá sa očividne uplatnila. To isté platí aj pre druhý indikátor MACD. Čerstvá rotácia krivky RSI začala opätovne na zaznačenej úrovni, takže ak sa držíme nad ňou, niet sa čoho obávať.

Na záver

Na vyšších časových rámcoch je tých sell signálov celkom slušná zbierka, ale ak sa nájde na Bitcoine veľká snaha, môžu sa jednotlivé divergencie zneplatniť. Musíme si však aj uvedomiť, že ide napríklad o divergenciu na týždennom grafe. Ak má nastať uplatnenie/neuplatnenie, nestane sa tak neočakávane cez noc.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Ethereum už veľmi blízko od dôležitej psychologickej úrovne!


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.