BTC Bitcoin

Ako som sa zmienil vo včerajšej analýze na altcoinový trh, avizoval som, že tá pomyselná pružina je natoľko stlačená, že by Bitcoin (BTC) a alty už mali čiastočne korigovať predošlé straty. Nič jednoducho nemôže len dole a preto som kalkuloval s tým, že sa tento týždeň konečne dočkáme retracementu.

Určite ste si teda všimli, že trh sa na intraday grafoch pekne zelená, hlavne alty pekne ožili. Zatiaľ to ale nie je žiadna hitparáda a stále je akási šanca, že kurzy zarotujú. Osobne by som to považoval ale za zvláštne, pretože pokles z posledných cca dvoch týždňov bol veľmi markantný a preto by som aspoň niekoľkodňový rast očakával.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Najprv si rozoberieme denný graf BTC, kde môžeme sledovať, že ten pokles sa drží pod veľmi strmým sklonom, čo jednoducho nemôžeme vydržať vyložene dlho. Už len kvôli tomu sa vážne prikláňam k tomu, že by čoskoro malo dôjsť k retracementu, čo môže vydržať od niekoľkých dní až po pár týždňov. Fakticky po prerazení tej downtrendovej diagonály kalkuluje minimálne s otestovaním 42 000 USD.

Vlastne prerazenie cez uvedenú diagonálu už pred niekoľkými hodinami prebehlo. Na dennom grafe sa to však zatiaľ nedá spoznať, čo si ukážeme za chvíľu na intraday. V každom prípade, ak skončí denné close skutočne nad rezistenčnou trendovkou, ide o nákupný signál a trh by mal zareagovať zvýšenou agresivitou. Potom sa môžeme dočkať otestovania spomínanej rezistencie a možno aj prerazenia.

Lenže treba nezabúdať, že na 42 000 USD je aj konfluencia v podobe výklenku na Volume Profile a Fibonacciho úrovne 38,2 %. A aj keby sa prieraz podaril, stále platia moje predchádzajúce slová, že pravdepodobne pôjde o obyčajnú býčiu pascu. Kým sa Bitcoin nedostane nad 52 000 USD, trh je skrátka ťažký medveď.

Indikátory

Čo sa týka RSI, dno je na tých 22,59 bodoch, kedy aktuálne hodnoty tvoria takmer 35 bodov. Stále sa teda denné RSI pohybuje blízko hraničnej úrovne. Tá pomyselná pružina však bola už dosť stlačená, takže by sme sa definitívneho prerazenia diagonály mali dočkať. Z MACD na vyplýva, že negatívne momentum skutočne postupne slabne.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafe BTC môžeme pozorovať, že v cenovom rozmedzí 39 000 – 30 000 USD začali stúpať objemy. Preto sa v uvedenom intervale niečo deje a ja si práve myslím, že je tu snaha o nejakú menšiu akumuláciu, pretože sa skrátka s retracementom tak nejako počíta. Lenže istotu nemáme, stále je akási šanca, že trh vyložene zdochne a pôjdeme rovno pod tých 30 000 USD.

Aj tak som k niečomu takému agresívnemu prirodzene skeptický, pretože ani pri prasknutí minulého bull trendu nebol pokles taký agresívny. V každom prípade na 4H grafe je zrejmé, že už došlo k prerazeniu spomínanej rezistenčnej diagonály. Lenže na lokálnom S/R leveli 39 126 USD došlo k zamietnutiu a aktuálna podoba sviečky je Gravestone Doji.

To nie je dobré a ak sa sviečka v tejto podobe za pár minút naozaj zatvorí, máme tu nemalé riziko falošného prerazenia a teda návrat ceny pod trendovú krivku.

Indikátory

Na 4H RSI možno vidieť, že sa trh snaží o obrat. Aj tak to stále nemá silu, čo dokladá fakt, že indikátor bol zatiaľ schopný preraziť do hornej polovice hodnôt. Indikátor MACD je v týchto chvíľach úplne nepoužiteľný vďaka tým cik-cakom, ktoré generujú falošné signály.

Na záver

Z trhu sa dá jednoznačne usúdiť, že sa Bitcoin snaží o oživenie. Otázkou však je, či z toho skutočne vzíde retracement, ktorý vydrží aspoň niekoľko dní. Zatiaľ sa to tak tvári, ale možnosť zostrelenia tu existuje. Je teda potrebné svoj kapitál neustále chrániť a kalkulovať s tým, že existuje možnosť ešte jednej vlny dole, kým vôbec dôjde k skutočnému retracementu.

ANALÝZA – Altcoin Index a Shitcoin Index začína byť prepredaný, čaká alty oživenie?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.