BTC Bitcoin

Vo včerajšej analýze na Bitcoin (BTC) som úplne zabudol na týždenný graf. Pritom mám vo zvyku každý pondelok urobiť rozbor týždenného grafu, čo je pre nás nesmierne dôležité. Dnes to teda napravíme a povieme si, čo nám týždenný časový rámec hovorí. V každom prípade stále platí, že sa retracement up potvrdil a mali by sme aspoň tých 42 000 USD otestovať.

Avšak istotu nikdy nemáme, takže je potrebné kalkulovať aj s možnosťou, že bude snaha tú pomyselnú pružinu zasa stláčať. Osobne by som sa tomu vôbec nečudoval, ale zatiaľ sa k tejto možnosti neprikláňame. Je v každom prípade namieste byť veľmi opatrný. Ak začne byť zase veľmi volatilný a začne dynamický pokles, snažte sa svoj kapitál maximálne chrániť.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Ak by som sa mal vyjadriť k finálnemu close BTC predošlého týždňa, podoba sviečky naozaj nie je vôbec priaznivá. Vlastne je sviečka dosť medvedia a navyše je potvrdená mohutnými objemami. Také volume sme tu nemali od začiatku roka. Určite ide o jedno z mnohých potvrdení, že začal medvedí trh. Pre mňa osobne sú objemy predovšetkým robustný faktor, ktorý nemožno sfalšovať.

Častokrát som hovoril, že na potvrdenie zo strany objemov čakám, čo sa stalo. A som aj vďaka tomu utvrdený v tom, že aktuálny cenový rast je obyčajný retracement. A v rámci toho retracementu počítam minimálne s otestovaním 42 000 USD a potom sa uvidí, čo ďalej. Niektoré zlé jazyky však čvirikajú, že sa nedostaneme ani k zmienenej rezistencii.

Na podobné stanoviská je však ešte skoro. Ale ako som sa už niekoľkokrát nechal počuť, stále je legitímne hovoriť o tom, že sa Bitcoin uzdraví a pôjde na nové all time high, hoci ja osobne tento postoj vôbec nezastávam. Lenže objektívne, aby sme mali stopercentnú istotu, musíme preraziť 30 000 USD. Potom už diskusia o prasknutí/neprasknutí ďalšej bubliny nemá zmysel – všetko bude jasné.

Uvidíme teda, čo ďalšie týždenné close. Ak uvidíme silné zamietnutie na spomínaných 42 000 USD, potom určite budeme pokračovať v poklese. Nemyslím si však, že to bude také rýchle. Najskôr by mi dávalo logiku, aby sa Bitcoin aj dva týždne hrabal do strany.

Skoro by som zabudol spomenúť, že prerazená krivka 20-týždenného kĺzavého priemeru (MA 20) je teraz dynamická rezistencia. Pri predošlom medveďom trhu klzák fungoval celkom spoľahlivo, preto ho určite sledujte. Určite nás časom čaká aj otestovanie krivky zospodu.

Indikátory

Dno na týždennom RSI máme na 44 bodoch a aktuálne ukazuje necelých 47 bodov. Ak hodnoty nepadnú pod 40 bodov a nezatvoríme tu, na základe RSI nie je medvedí trh ešte potvrdený. Aj tak tie multi divergencie sú úplne uplatnené, hoci to trvalo hrozne dlho. Lenže na MACD negatívne momentum neustále silnie a onen bearish cross sa môže uplatňovať mnoho mesiacov.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafe pekne vidíme, že sa prieraz cez downtrendovú diagonálu podaril. No hneď po prerazení došlo v blízkosti lokálneho S/R levelu 39 126 USD k silnému zamietnutiu a sviečka zavrela ako Gravestone Doji. Okamžite ako sviečka takto zatvorila, prerazenie trendovky vyznelo ako falošné.

Ak teda ktokoľvek predal bez potvrdenia, urobil chybu, pretože hneď nasledujúca sviečka bola impulzná a Doji úplne zneplatnila. Avšak na psychologických 40 000 USD zase došlo k ráznemu zamietnutiu a poklesu ceny po S/R level 36 605 USD. Kurz sa tu zabrzdil a dokonca aj máličko odrazil. Zatiaľ však žiadna sláva, trh potrebuje pri raste dynamiku. Inak pôjde veľmi rýchlo dolu.

Indikátory

4H RSI dokázalo preraziť do hornej polovice hodnôt, takže prvý úspech. Ale vďaka aktuálnemu price action má krivka zase tendenciu pod tých 50 bodov spadnúť.

Na záver

Kým sa nič závratné na trhu nezmení, stále platí scenár, v ktorom máme otestovať oných 42 000 USD. A na základe reakcie na dotyk kurzu s rezistenciou môžeme odhadovať čo ďalej. Znova opakujem, že istotu jednoducho nemáme a nakoniec môže Bitcoin urobiť naozaj aj nečakanú vec. V každom prípade chráňte svoj kapitál pred stratou a negamblite. V medveďom trhu sa to absolútne neoplatí.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) preráža downtrendovú diagonálu, retracement potvrdený?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance