tesla

Trh s akciami Tesla bol viac ako tri týždne v korekcii, ktorá bola teda dosť volatilná. Ten trh je vlastne od začiatku letných prázdnin volatilný až extrémne, čo ma dosť odrádza. Je to vlastne známka toho, že samotný trh ženú predovšetkým emócie a to nikdy nie je dobré.

V každom prípade, tá takzvaná korekcia bola pred niekoľkými dňami ukončená a podarilo sa aj urobiť nové ATH, čím sa cena akcií Tesla priblížila zase o niečo bližšie k „magickým“ 2 000 USD.

Aktuálna situácia na 1D TF akcií Tesla

Najprv by som chcel upozorniť, že 1 130 USD až 1 275 USD sú dva bullish gapy a ako to s gapmi býva, tak trh prirodzene inklinuje k ich „vyplneniu“. Ovšem to FOMO okolo Tesly je teraz také šialené, že to asi potrvá asi o niečo dlhšie. Samozrejme, tá samotná korekcia mala podobu býčieho patterne falling wedge.

Trhu zároveň pri odraze pomohol support v leveli 1 365 USD. Až teraz si všímam, že počas breakoutu v blízkosti hornej hrany wedge máme už tretí bullish gap. Tá expanzia bola a stále je veľmi agresívna – je to parabolický rast a ten je dlhodobo neudržateľný.

Ak uvažujete o vstupe na trh, tak by som bol veľa opatrný, pretože sa to môže každú chvíľu tvrdo zosypať. Aj keď pri aktuálnej trhovej zotrvačnosti to vyzerá, že tých 2 000 USD za akciu tento týždeň uvidíme. Inak, čo sa týka objemov, tak tie sa držia obstojne. Aj napriek tomu, že sú akcie Tesly v súčasnosti také drahé.

Indikátory

Že sa urobilo nové ATH, tak je síce fajn, ale pri pohľade na RSI by mal každý spozornieť. Je tu dosť značná anomália v podobe medvedej divergencie a ak sa uplatní, tak to vidím na tvrdý „pád na hubu“. Ono je to však ešte horšie, pretože na weekly RSI je medvedia divergencie tiež. A mesačné RSI má hodnoty dokonca na 88,86 bodu.

Je nespochybniteľné, že sa blížime k záveru tejto divokej expanzie. Hlbšia korekcia je na spadnutie a až začne, tak minimálne niekoľko týždňov potrvá. Či sa však tá bublina bude aj následne prifukovať, tak to ťažko povedať. Záleží na samotnom vývoji počas korekčného pohybu.

Záver

Keď sa pozeráme na jednotlivé časové rámce, tak sa mi zdá, že hlboké prečistenie trhu je jednoducho na spadnutie. Vrchol tejto rallye sa odhaduje strašne zle. Keď celý trh ovládajú emócie davu, ktorý bezmyšlienkovite skáče na trh, tak je tá technika poznateľne obmedzená.

Trhové zákony však platia vždy a skôr či neskôr sa musia uplatniť. A keď sa na tomto čiastkovom trhu uplatnia, tak sa obávam, že to pre mnohých investorov bude dosť bolestivé a možno aj likvidačné. Tesla je nepochybne prepumpovaná bublina, ktorá najneskôr v priebehu niekoľkých mesiacov musí prasknúť.

Čo čítať ďalej?

Analýza Bitcoinu – Prekonali sme kľúčových 12 000 USD!


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.