Amelie Arras, cestovateľka platiaca len Bitcoinom

Novinky Amelie Arras, cestovateľka platiaca len Bitcoinom.
Amelie Arras, cestovateľka platiaca len Bitcoinom. Zdroj: shutterstock.com/diy13
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ak ste ešte nepočuli meno Amelie Arras, vyhľadajte si ju, pretože ide o cestovateľku, ktorá reprezentovala Bitcoin a ďalšie kryptomeny už vo dvoch závodoch Payments Race. 

Payments Race

Závod Payments Race je špeciálny závod, v ktorom musí účastník cestovať z bodu A do bodu B s použitím jediného spôsobu platby. Účastník nesmie používať žiadnu inú formálnu platbu. Takže pokiaľ je účastníkovi pridelený ako spôsob platby Bitcoin, môže v priebehu závodu používať len Bitcoin. Závodí sa medzi týmito formami platieb: hotovosť, karty, mobilné peňaženky, kryptomeny a zlato.

Víťazstvo v Severnej Amerike

Amelie Arras si vybrala ako platobnú metódu kryptomeny a zvolila Bitcoin ako preferovanú kryptomenu. Po víťazstve v prvom závode, ktorý prebiehal z Toronta do Las Vegas, sa znovu pokúsila o víťazstvo v druhom závode, tentokrát z Hongkongu do Singapuru.

Bitcoin v Ázií

V Ázií ale už nešlo všetko tak hladko, ako v Severnej Amerike. K problémom s jazykovou bariérou a rozdielnymi reguláciami v jednotlivých krajinách sa pridala aj tou dobou klesajúca cena Bitcoinu. To dohromady predstavovalo väčšiu prekážku pre platby pomocou Bitcoinu. Výsledkom bolo štvrté miesto z piatich, horšie dopadol už len tím, platiaci zlatom.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Prehľad regulácií kryptomien vo svete

Výsledky závodu

V určitom zmysle boli výsledky tentokrát menej prekvapivé: bežná platobná a finančná infraštruktúra v roku 2018 je postavená na mobilných telefónoch a kreditných / debetných kartách za použitia uznávaných národných mien s plnou podporou firemných a vládnych záujmov.

Bez ohľadu na ich súčasnú tržnú hodnotu alebo status “zdravých peňazí” neexistujú takmer žiadne systémy, ktoré by vykonávali denné platby v oficiálne neuznaných peniazoch, ako je Bitcoin alebo zlato. Vlády a finančné inštitúcie bežne odrádzajú od ich používania, zatiaľ čo polovičaté alebo mätúce predpisy (najmä pokiaľ ide o dane) spôsobujú, že podniky majú obavu sa zapojiť.

Dokonca aj fyzická hotovosť dopadla lepšie. Aj keď je stále platným zákonným platidlom, je nemožné použiť hotovosť na zaplatenie depozitu alebo záloh za služby ako sú lety a hotely na diaľku.

Záver

Najväčšia prekážka pre širšiu akceptáciu platieb v kryptomenách je rôznorodá a nejasná nadväzujúca legislatíva a veľká volatilita ich ceny. Viacmenej je vidieť, že už je možné podniknúť cestu cez niekoľko krajín len za pomoci platieb v kryptomenách a to aj v Ázií. To je pozitívna zistenie.

Ako myslíte, že by dopadol podobný závod naprieč Európu? Je už infraštruktúra dostatočne rozvinutá? Máte skúsenosti s platbami pomocou kryptomien? Dajte nám vedieť v komentároch.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroje:
Blockmanity.com 
Twitter Amelie Arras

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.