fibonacci_golden_ratio_retracement

Mnoho známych obchodníkov obchoduje podľa Fibonacciho indikátora. Čo táto metóda odhaľuje o Bitcoine?

Včera sme sa vás opýtali, ako to vidíte s Bitcoinom. Je súčasný pokles jeho ceny iba dlho očakávanou korekciou alebo signalizuje začiatok downtrendu? Predostreli sme dva scenáre, bullish a bearish. Oba dávajú zmysel a majú niečo do seba. Anketa stále prebieha, no jej výsledky sú viacmenej jednoznačné.

Zahlasovať môžete tu:

Je toto iba korekcia alebo začiatok downtrendu?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže vás zaujímať: Do stablecoinov sa denne naleje $100 miliónov! – Kam tieto peniaze putujú?

Ako hlboko zájde korekcia Bitcoinu?

Ak sa nakoniec ukáže, že prebieha korekcia rastu z posledných piatich mesiacov, môžeme očakávať, že ešte budeme pokračovať o čosi nižšie. Na odhadovanie hladiny, na ktorej sa korekcia zastaví, sa v technickej analýze používa Fibonacciho indikátor, ktorý odhalí najsilnejšie rezistencie na ceste dole. A ako môžete vidieť, fibo hladiny krásne korelujú s cenami, na ktorých sa v minulosti Bitcoin zastavil.

Momentálne sme sa zastavili tesne pod fibo úrovňou 0,236. Tam však korekcia končí iba počas silného trendu. Väčšina korekcií pokračuje na 0,382, prípadne až na 0,5. Prepad na 0,618 sa už považuje za hlbokú korekciu.

Chcete sa naučiť obchodovať podľa Fibonacciho indikátora? Detailný návod nájdete tu – časť prvá, časť druhá.

Ktoré hladiny ukazuje Fibonacciho indikátor?

1W BTC/USD - Bitstamp - fibonacci indikátor
1W BTC/USD – Bitstamp – fibonacci indikátor

Trend Bitcoinu bol v posledných mesiacoch relatívne silný. Ľahko sa teda môže stať, že nepôjdeme pod 0,382, teda cca 9150 $. Na tejto hladine Bitcoin konsolidoval takmer tri mesiace, od mája do konca júla. Jej otestovanie zhora sa teda dalo očakávať. Navyše, na cene 9700 $ máme nevyplnený CME gap.

V prípade hlbšej korekcie môžeme pokračovať na fibo úroveň 0,5, teda 8150 $. Túto cenu sme jednou silnou weekly sviecou prekonali na konci apríla a testovali sme ju ešte v prvej polovici mája pred halvingom.

Ak dôjde k hlbokej korekcii, padneme až na úroveň 0,618, teda na cca 7090 $, kde sme sa zdržiavali viac než mesiac cca od polovice marca do konca apríla. Nakoniec tu ešte máme poslednú fibo úroveň – 0,786, ktorá vychádza na cene cca 5680 $. Tak hlboký prepad však rozhodne neočakávame. Bolo by však fajn za túto cenu nakupovať, čo vy na to?

Na ktorú fibo úroveń podĺa vás Bitcoin klesne vrámci tejto korekcie?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečítajte si našu najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu:

Analýza BTC, ETH – kedy dokupovať a kedy sa prepad zastaví?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance