Aké sú výhody investovania do kryptomien voči zlatu či akciám?

Sponzorované články Prečo investovať do kryptomien
Prečo investovať do kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/r.classen
Anycoin pc bannerAnycoin mobil banner

Nadšenie okolo kryptomien na celom svete stále rastie. Podľa portálu CoinMarketCap.com predstavuje celková hodnota všetkých týchto digitálnych mien v súčasnosti približne 2,8 bilióna dolárov, čo znamená iba malý pokles z vrcholu približne 3 biliónov dolárov v roku 2021. Bitcoin je s trhovou hodnotou viac ako 1,42 bilióna dolárov najznámejšou kryptomenou.

Mnohí investori a začínajúci obchodníci sú však teraz plní horúčky a vzrušenia vďaka začínajúcej býčej sérii. Neuvedomujú si však, aké riziko môže na trhu s kryptomenami číhať.

V dnešnom článku sa pozrieme na to, či sa oplatí investovať viac do kryptomien, akcií alebo zlata, a aké nástrahy môžu číhať na jednotlivých trhoch. Nakoniec sa pozrieme na kryptoprojekt, ktorý sa nachádza v predpredaji a mohol by predstavovať skvelú investičnú príležitosť.

Mali by ste investovať do kryptomien, akcií alebo zlata?

To je, samozrejme, veľmi zložitá otázka, na ktorú nie je ľahké odpovedať. Všetko závisí od toho, akú mieru rizika ste ochotní akceptovať, a aký veľký je váš finančný rámec, ktorý si môžete dovoliť vyčleniť na investície. Samotná investícia do jednotlivých aktív je potom otázkou diverzifikácie. 

Teraz sa však poďme pozrieť na jednotlivé aktíva, aby sme sa na ne pozreli bližšie a trochu si o nich niečo povedali.

Kryptomeny

Väčšina kryptomien vrátane Bitcoinu a Etherea nie je krytá žiadnym hmotným majetkom, s výnimkou niektorých stablecoinov. Prostredníctvom kryptomeny môžete vykonávať určité úlohy vrátane prevodu peňazí druhej strane alebo využitia inteligentných kontraktov, ktoré po splnení určitých požiadaviek začnú automaticky fungovať.

Dôvody kolísania ceny Bitcoinu: Keďže kryptomeny nemajú oporu v aktívach ani v peňažných tokoch, hlavným faktorom ovplyvňujúcim ich hodnotu sú špekulácie vyvolané sentimentom. Ceny kolíšu spolu s náladou na trhu, niekedy dosť drastickým spôsobom. Preto je jedinou motiváciou kryptomien viera, že jedného dňa ich niekto kúpi za vyššiu cenu.

To však neplatí pre všetky kryptomeny. Niektoré kryptomeny totiž prinášajú užitočnosť, takže sú do istej miery predurčené na to, aby nikdy nedosiahli nulu. Ide však o špekulácie a to, čo tvrdí jeden, nemusí tvrdiť druhý. Preto by ste si najmä vo svete kryptomien mali byť vždy istí tým, do čoho investujete.

Akcie

Akcia predstavuje časť vlastníctva spoločnosti. Ak vás ohromia kolísajúce ceny akcií a možnosti zisku, je jednoduché na to zabudnúť. Akcia poskytuje akcionárom nárok na majetok a peňažné toky spoločnosti ako formálny vlastnícky podiel. Tie podporujú vašu investíciu a slúžia ako základ pre jej zhodnotenie.

Dôvody, prečo ceny akcií kolíšu: Investori zakladajú svoje rozhodnutia na tom, ako sa bude firme dariť v budúcnosti. Cena akcií v konečnom dôsledku závisí od schopnosti spoločnosti zvyšovať svoje zisky v dlhodobom horizonte, aj keď investori môžu byť v najbližšom období neprimerane optimistickí, pokiaľ ide o akcie. 

Za predpokladu, že sa spoločnosti bude dariť, cena jej akcií vzrastie. Ak však bude mať spoločnosť zlý rok, môže sa stať, že jej akcie naopak prudko klesnú.

Zlato

A nakoniec posledné aktívum. Zlato nás na trhu sprevádza už mnoho rokov. Je to tiež jedna z najstarších investičných možností. Pre konzervatívnych investorov je zlato skvelým spôsobom, ako diverzifikovať svoje portfólio s čo najnižším rizikom.

Od roku 1971 do roku 2022 zaznamenalo zlato zisky vo výške približne 7 až 8 %. Výnosy pre investorov teda neboli vôbec zlé. 

Prečo cena zlata kolíše: Dôvodov, prečo cena zlata kolíše, nie je veľa, ale sú pomerne jednoduché. Cenu zlata určuje najmä ponuka a dopyt. Ak sa zvýši dopyt a nezvýši sa ponuka, ktorá by tomu zodpovedala, potom sa cena zlata zvýši.

Ako si teda vybrať správne aktívum na investovanie?

Nakoniec nezáleží na tom, do akého aktíva sa rozhodnete investovať. Dôležité je, že začnete investovať. Ak by sme vám mohli dať nejakú radu, najlepšie je diverzifikovať svoje portfólio. To znamená investovať do rôznych nástrojov súčasne. 

Ak ste konzervatívnejší, investovanie do zlata môže byť skvelým začiatkom. Postupne môžete prejsť na investovanie do akcií alebo fondov (ETF), čo je stále konzervatívnejšia možnosť ako investovanie do kryptomien.

Kryptomeny sú najrizikovejšou možnosťou zo všetkých uvedených aktív, ale môžu priniesť aj najväčšie zisky. Stále však ide o relatívne nové odvetvie, hoci kryptomeny sú tu s nami už viac ako 10 rokov. 

Pred každou investíciou je dôležité urobiť si dostatočný prieskum a zvážiť svoju toleranciu voči riziku.

Na záver pre vás máme tip na kryptomenu, ktorá sa nachádza v predpredaji a môžete si ju kúpiť za menej ako 1 dolár. Môže to byť skvelá investičná príležitosť, na ktorú nemusíte minúť celé imanie a zároveň môžete diverzifikovať svoje portfólio. 

Pozrieť sa na kryptomenu za menej ako 1 dolár

Green Bitcoin – zelený variant Bitcoinu, ktorý ponúka staking a odmeny

Green Bitcoin je alternatívou ku klasickému Bitcoinu, o ktorú sa zaujímajú bitcoinové veľryby, ktoré dúfajú, že budú profitovať z rastúcej hodnoty celého trhu s Bitcoinom a ostatnými kryptomenami.

Na rozdiel od bežných kryptomien sľubuje Green Bitcoin investorom až 100-násobné zhodnotenie a zároveň rieši environmentálne problémy súvisiace s technológiou blockchainu.

Možnosť stakingu

Možnosť stakingu. Zdroj: greenbitcoin.xyz

Green Bitcoin sa vyznačuje ekologicky udržateľným prístupom ku stakingu, ktorý využíva konsenzuálny proces Proof of Stake (PoS) na blockchaine Ethereum. Táto stratégia výrazne znižuje spotrebu energie v porovnaní s konvenčnými technikami ťažby Bitcoinu, čo je v súlade s rastúcou potrebou ekologických riešení v tomto odvetví. 

Klasický Bitcoin totiž používa mechanizmus Proof-of-Work (PoW), ktorý je až 10 000-krát horší pre ekológiu a životné prostredie ako mechanizmus blockchainu Ethereum, ktorý používa token GBTC projektu Green Bitcoin.

Investori, ktorí radi podporujú ekológiu a životné prostredie alebo len jednoducho radi skúšajú nové iniciatívy, majú poslednú šancu na investovanie. Predpredaj projektu Green Bitcoin nabral rýchle tempo a už vyzbieral viac ako 3,5 milióna dolárov. Okrem toho môžu investori získať veľké odmeny a využívať výhody zeleného stakingu, ktorý projekt ponúka. Aktuálna sadzba APY predstavuje 132 %. Tieto odmeny sú dostupné pre držiteľov tokenov GBTC.

Zelený staking

Zelený staking. Zdroj: greenbitcoin.xyz

Aktuálna cena tokenu GBTC predstavuje 0,8402 $. S ďalšími fázami predpredaja sa bude cena postupne zvyšovať. Investori, ktorí investujú skôr, môžu získať výnosy ešte pred uvedením tokenu na burzu. 

Ide o skvelý spôsob, ako diverzifikovať svoje portfólio a zároveň v tomto prípade podporiť ekológiu. Pred investíciou však nezabudnite zvážiť úroveň rizika, ktorú ste ochotní akceptovať, a urobte si náležitý prieskum.

Tokeny GBTC si môžete kúpiť prostredníctvom svojich kryptopeňaženiek s ETH alebo USDT alebo pomocou bankovej karty. 

Web Green Bitcoin

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbtxb