Aké nové funkcie prinesie Samsung Galaxy S20 v oblasti Blockchainu?

0

Juhokórejský technologický gigant Samsung nedávno predstavil svoju najnovšiu sériu smartfónov Galaxy S20 na podujatí Unpacked 2020 v San Franciscu. Zatiaľ čo jeho hlavnou prednosťou je nepochybne kamera, podľa oficiálneho marketingového zdroja sa telefón tiež zlepší v integrovaní bezpečnostných prvkoch blockchainu. Tie boli predstavené už pred rokom na Galaxy S10.

Bezpečnosť je stále prvoradá

Po rozsiahlych detailoch týkajúcich sa nového fotoaparátu a rýchlom uvedení 5G, výdrže batérie a úložného priestoru spoločnosť Samsung vyzdvihuje bezpečnostné funkcie nových telefónov. Vychádzajú z platformy Knox, bezpečnostného riešenia, ktoré ukladajú súkromné ​​kľúče do zabezpečenej izolovanej oblasti.

Mohlo by vás zaujímať: Príbeh generálneho riaditeľa spoločnosti Binance – Ako sa dostal na vrchol?

„Vytvorili sme bezpečný procesor určený na ochranu vášho PIN kódu, hesla, vzoru a súkromného kľúča Blockchain. V kombinácii s platformou Knox je bezpečnosť vložená do každej časti telefónu, od hardvéru po softvér. Takže súkromné ​​údaje zostanú súkromné,“ uvádza spoločnosť Samsung.

Už ročná spolupráca…

Po predstavení platformy Knox v Galaxy S10 vo februári minulého roka, spoločnosť Samsung ďalej vyvíjala svoj mobilný blockchain ofering s vydaním sady na vývoj softvéru v júli 2019. Súčasťou tohto balíka bola aj sada nástrojov pre Samsung Blockchain Keystore. Táto sada obsahuje súkromné ​​kľúče používateľov.

Neskôr v tom istom mesiaci spoločnosť PundiX oznámila, že integrovala svoju aplikáciu XWallet do ekosystému blockchain spoločnosti Samsung. Tým používateľom umožnila prepojiť aplikáciu s ich peňaženkou Samsung Blockchain.

Spoločnosť Samsung potom pridala podporu BTC do svojho Keychore Blockchain spolu s niekoľkými ďalšími prvkami. Predtým podporoval iba Ethereum.

V septembri 2019 spoločnosť vydala koncept hybridného smartfónu a tabletu Galaxy Note 10 s funkciou podporujúcou kryptomeny.

Záväzok k blockchainu pokračuje

S okamžitým vydaním Galaxy S20, spolu so svojimi veľkými bratmi S20 + a S20 Ultra, spoločnosť Samsung potvrdzuje svoj záväzok v oblasti kryptomien a technológii blockchain.

Mohlo by vás zaujímať: Kontrakt JEDI – Ako sa podarilo Microsoftu poraziť jasného favorita?

Plánuje tiež spustiť svoju platformu Knox mimo mobilných zariadení a do zariadení s prístupom k sieti, zariadenia podporujúce 5G a Internet of Things.

Samsung Galaxy S20 bude k dispozícii od 6. marca v Spojených štátoch amerických, Austrálii a Spojených arabských emirátoch. Od 13. marca bude aj vo Veľkej Británii.

Čo čítať ďalej?

Bill Gates „predpovedal“ koronavírus – Pandémia by mohla mať za následok 33 miliónov životov!

Zdroj:
cointelegraph.com

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.