Akcie Nvidie utrpeli jeden z najväčších pádov tohto roku

  • Nvidia sa čoskoro ustáli na prvom mieste medzi najväčšími firmami sveta.
  • Cena akcií nedávno klesla len za 3 obchodné dni o 16 %.
  • Po takomto náraste bude nasledovať aj masívna korekcia.
Ekonomika Akcie Nvidia krátkodobo klesli
Akcie Nvidia krátkodobo klesli. Zdroj: shutterstock.com/jamesonwu1972/Poetra.RH
BITmarkets BITmarkets

Nvidia prepisuje históriu akciového trhu, keďže zisky spoločnosti spôsobili raketový vzostup akcií. Len v roku 2024 stúpli o vyše 150 % a zdá sa, že im nič nestojí v ceste pred ďalším zhodnotením. Vysoké tempo rastúceho trendu však spôsobuje vysokú volatilitu, a preto aj cenové pohyby nadol môžu spôsobiť výrazné zmeny v portfóliu.

Akcie Nvidie klesli za 3 dni o 16 %

Od 20. do 24. júna, len počas troch obchodných dní, ceny akcií Nvidie klesli o vyše 16 %. Rovnaké znehodnotenie nastalo naposledy v druhej polovici apríla tohto roku. Takéto cenové výkyvy sú extrémne volatilné na pomery akcií, avšak po masívnom raste je potrebné očakávať aj masívne korekcie.

Nvidia dlhodobo stúpa

Nvidia dlhodobo stúpa. Zdroj: TradingView

V skutočnosti nevieme, ktorá korekcia bude tá hlavná. Cena akcií môže klesnúť aj o 30 %, no na začiatku prepadu nie je možné identifikovať, či sa tak stane. Zatiaľ to totiž vyzerá tak, že korekcia bola len krátkodobá a cena akcií Nvidia bude pokračovať smerom nahor na nové historické maximá.

Nvidia

Nvidia je americká spoločnosť, ktorá vyvíja procesory do grafických kariet a čipových sád. Jej integrované obvody sa používajú vo všetkých zariadeniach od herných konzol až po počítače.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Nvidia sa stane najväčšou firmou sveta

Nedávno sme vás informovali, že Nvidia sa stala dočasne najväčšou firmou na svete podľa trhovej kapitalizácie. Odvtedy ju opäť predbehli spoločnosti Apple a Microsoft, ktoré majú takmer rovnakú kapitalizáciu. Je však len otázkou času, kedy sa Nvidia pevne ustáli na prvom mieste, ak bude táto cenová dynamika akcií pokračovať.

5 najväčších firiem sveta

5 najväčších firiem sveta. Zdroj: CompaniesMarketCap

Od októbra 2022, keď trhy dosiahli dlhodobé dno, akcie Nvidie stúpli o neuveriteľných 1 050 %. Takéto číslo sa môže rovnať s kryptomenami – mnoho digitálnych mien dokonca prekonáva.

Úspech Nvidie je spôsobený predovšetkým ošiaľom spojeným s umelou inteligenciou. V tomto odvetví hrá totiž spoločnosť kľúčovú úlohu. Takmer každá aplikácia spojená s umelou inteligenciou je poháňaná čipmi od Nvidie. Výsledkom tohto dopytu je, že Nvidia medziročne takmer strojnásobila hodnotu svojich akcií.

Ak sa viac zaujímate o investovanie, odporúčame vám pozrieť aj nasledujúce video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.