Bývalý argentínsky prezident Mauricio Macri vyslovil, že blockchain Ethereum považuje za jednu z najinovatívnejších technológií 21. storočia. Čo bolo hlavnou témou jeho stretnutia s Vitalikom Buterinom? Bude Argentína ďalšou krajinou, ktorá otvorí bránu kryptomenám?
Argentína a kryptomeny
Mauricio Macri je bývalým argentínskym prezidentom, ktorý sa pred nedávnom stretol so spoluzakladateľom ETH, Vitalikom Buterinom. S touto novinkou sa pochválil na svojom Twitteri, kde okrem iného uviedol, že Ethereum považuje za jednu z najinovatívnejších decentralizovaných technológií 21. storočia. ETH je podľa Macriho najhodnotnejšou menou sveta.
Encuentro fascinante con Vitalik Buterin, creador de Ethereum, una de las tecnologías descentralizadas más innovadoras de nuestro siglo. Su moneda Ether es una de las mejor valuadas del mundo. Charlamos sobre el rol de las crypto y las oportunidades de blockchain para los estados pic.twitter.com/WRR8qaUma3
— Mauricio Macri (@mauriciomacri) December 18, 2021
Prečítaj si tiež: Kuba zažíva historický okamih – americký dolár už nebude lídrom. Nahradí ho Bitcoin!
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.
Čo bolo dôvodom ich stretnutia? Macri uviedol, že sa podstatná časť diskusie týkala hlavne budúcnosti, ktorú by kryptomeny a blockchain mohli vládam výrazne zjednodušiť. Ich stretnutie sa odohralo počas podujatia, ktoré organizovala spoločnosť The Graph v Buenos Aires.
„Fascinujúce stretnutie s Vitalikom Buterinom, tvorcom Etherea, jednej z najinovatívnejších decentralizovaných technológií nášho storočia. Jeho mena ETH je jednou z najlepšie hodnotených na svete. Rozprávame sa o úlohe kryptomeny a možnostiach blockchainu pre jednotlivé štáty.”
Vitalik Buterin však toto stretnutie neplánoval. Aktuálne je na dovolenkovej ceste po Latinskej Amerike. V každom prípade, hneď po príchode na podujatie sa Buterin nedokázal utajiť pred fanúšikmi a obdivovateľmi.
Členka nadácie Web 3 Protocols, Lorena Fabrisová, považuje Buterina za „Messiho” kryptomien. Jeho účasť na tomto podujatí výrazne pozdvihla popularitu protokolu, ktorý je založený na báze ETH.
Ďalší štát z Latinskej Ameriky
Argentína patrí podľa spoločnosti Chainalysis medzi deväť krajín, ktoré sa môžu pochváliť najvyšším počtom prijatých kryptomien. Argentínčania chcú aktuálne urobiť všetko pre ochranu svojej národnej meny, argentínskeho pesa. Miera inflácie v krajine sa každým rokom zvyšuje o približne 50 %. A práve tento problém môžu vyriešiť decentralizované kryptomeny.
Krajina plánuje povoliť obchodovanie s termínovanými kontraktmi na kryptomeny prostredníctvom svojich regulovaných búrz. Aj keď sú kryptomeny v krajine legálne, stále chýbajú jasne definované predpisy o vydávaní, výmene a všeobecnom používaní kryptomien.