Kvôli high-risk tradingu prišiel o firemných $600 000

Novinky Kvôli high-risk tradingu prišiel o firemných $600 000
Kvôli high-risk tradingu prišiel o firemných $600 000 Zdroj: shutterstock.com/GroundPicture
Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

17.2.2018 vyšlo na povrch, že si Joseph Kim od Chicagskej firmy, u ktorej pracoval, bez povolenia požičal 2,8 milióna dolárov. Následne kvôli vysoko riskantným nákupom o 600 000 dolárov prišiel.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Peniaze bez akéhokoľvek súhlasu

Podľa správy získanej agentúrou Bloomberg si Kim neprávom poslal obrovské množstvo peňazí v Bitcoinoch a Litecoinoch na svoju peňaženku. Tieto peniaze vzal od firmy so sídlom v Chicagu, kde už nejaký čas pracoval.

Začalo to prevodom 980 Litecoinov, čo v tom čase bolo okolo 48,000 dolárov. Ako dôvod teda udával snahu zabezpečiť úspory spoločnosti, ktoré si však iba poslal na svoju adresu. Pri Litecoinoch to ale nezostalo. Onedlho si totiž údajne poslal 55 BTC, a to opäť bez povolenia firmy. Zdôvodnil to ako potrebnú transakciu pre odomknutie firemného účtu na kryptozmenárni, ale peniaze šli opäť jemu. Polovicu z Bitcoinov potom vrátil.

Avšak žalobca tvrdí, že Kim ukradol viac Bitcoinov než firme tvrdí. Oficiálne ich mal vziať 284, čo v tom čase predstavovalo okolo 2,8 mil. dolárov. Nakoniec ich vrátil len 102.

Ako o peniaze prišiel

Keby mal peniaze uschované na svojej peňaženke, nič by sa nestalo. Lenže problém nastal, keď sa rozhodol kryptomeny zmeniť. Preferoval veľmi riskantný tzv. „Margin calls”, kde je možnosť veľké peniaze získať alebo prerobiť. Ako sa ukázalo, tak peniaze prerobil. Z osobnej peňaženky Kima sa ešte firme podarilo uchrániť 1,4 mil. dolárov, čo znamená, že prerobil čiastku pohybujúcu sa okolo 600,000 dolárov.

Joseph Kim priznáva, že chcel zo začiatku zarobiť iba s použitím malých čiastok. Každý nezdar, čo sa mu stal, si ale chcel vynahradiť a tak vsádzal stále viac peňazí. Takto prišiel o firemných 600,000 dolárov.

„Nechcel som tie peniaze ukradnúť. Len som hlúpo chcel napraviť čo som urobil. Nemôžem uveriť, že som s tým neprestal,” povedal Kim žalobcovi.

Risk nie je vždy zisk

Pokiaľ uvažujete o riskantných nákupoch kryptomien, musíte mať na pamäti, že môžete zarobiť majetok alebo o všetko prídete. Väčšina ľudí, ktorá zažije zo začiatku straty, je viac náchylná investovať viac alebo do riskantnejších zákaziek – a to len za účelom pokryť ich straty. Tento typ premýšľania vás môže prísť veľmi draho.

Na nestabilnom trhu ako je ten krypto, je veľmi dôležité rozoznávať riskantné ponuky, zachovať si chladnú hlavu a nebyť veľmi ziskuchtivý. Pokiaľ sa už rozhodnete nejakú riskantnú kryptomenu kúpiť, zvážte možné risky a straty. Nakupujte s rozumom. Sledujte kryptomagazín na Facebooku!

Freedum fighters PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.