Rok 2020 sa blíži ku koncu a už teraz môžeme konštatovať, že to bolo naozaj prelomových 360 dní. Bitcoin sa z marcového dna 3700 $ dostal až na dnešných 26 000 $ (kto vie, kde budeme na Silvestra?), Ethereum našlo prvé reálne využitie vo svete vďaka DeFi tokenom a inštitucionálni investori sa hromadne hrnú do trhu, aby nakupovali kryptomeny.
Do konca roka ostáva už iba 5 dní a prišiel nadišiel čas trochu sa obhliadnuť. Dnes sme sa pozreli na kryptotwitter, ktorý je plný zaujímavých príspevkov a vybrali sme tie najlepšie.
Pánovi Bollingerovi to nevyšlo
Bollinger Bands je skvelý indikátor, ktorý za normálnych okolností dáva spoľahlivé indície, kedy je čas nakúpiť, či predať. žiadny indikátor však nie je dokonalý. Všetky trhy sú v roku 2020 absolútne nepredvídateľné a pre Bitcoin to platí dvojnásobne. Táto kryptomena na konci novembra úplne odignorovala pána Bollingera, ktorý ohlásil, že zaznamenal ukážkový TOP setup a má prísť korekcia.
RookieXBT to trafil úplne presne keď napísal, že Bitcoin preletí cez Bollinger Bands ako nôž maslom. Vraj Bollinger Bands? To skôr bullinger bands!
We're gonna shoot so far past your bollinger bands that you may have to consider renaming them bullinger bands
— RookieXBT 🧲 (@RookieXBT) November 30, 2020
Chcete sa naučiť používať Bollinger Bands? Mrknite na náš jednoduchý návod.
Inštitúcie sú tu! A kúpili všetky Bitcoiny
Od roku 2016 sa všetci fanúšikovia kryptomien tešili, až bohatí inštitucionálni investori konečne vstúpia do trhu s kryptomenami, začnú nakupovať a vystrelia ceny TO THE MOON! V roku 2020 sa tento mokrý sen stal realitou a Jon Rice to na svojom Twitteri zhrnul úplne geniálnym spôsobom.
Sakra! Inštitúcie skúpili všetky Bitcoiny!
https://twitter.com/JonRiceCrypto/status/1317596366563024896
Asi aj to je dôvod, prečo Bitcoin za posledné štyri mesiace nespravil jedinú poriadnu korekciu.
Našťastie, zatiaľ pre náš, obyčajných ľudí, ešte ostalo zopár coinov. Máte už tie svoje? Ak nie, tak odporúčame kúpiť si ich cez burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu. Vytvorte si link cez >>>tento odkaz<<< a získajte zľavu 5% na obchodné poplatky.
Elon Musk a Bitcoin
Ďalší skvelý tweet, alebo skôr sériu tweetov, nedávno zverejnil druhý najbohatší človek na svete, Elon Musk. Mimochodom, Elon tento rok zarobil viac než 120 miliárd dolárov. Frajer, však?
Elon sa štyri dni pred Vianocami očividne nudil, a tak upriamil svoju pozornosť na kryptomeny. Očividne ho šokovala aktuálna cena Bitcoinu (vtedy cca 24 000 $) a svoje pocity zhrnul týmto memom:
— Elon Musk (@elonmusk) December 20, 2020
Taktiež vyhlásil, že Bitcoin je jeho safeword (predpokladáme, že pri sexe). Veľmi rýchlo to však odvolal.
Just kidding, who needs a safe word anyway!?
— Elon Musk (@elonmusk) December 20, 2020
A aby toho nebolo málo, v ten istý deň troma slovami spôsobil pumpu Dogecoinu o 25%.
One word: Doge
— Elon Musk (@elonmusk) December 20, 2020
Andre Cronje nikomu nič nedĺži!
V roku 2020 všetci fanúšikovia kryptomien spoznali meno Andre Cronje – zakladateľa yearn.finance a tokenu YFI, ktorý spravil neskutočné zisky: Andre okrem lending platformy yearn.finance spustil zopár ďalších DeFi projektov a veľa ľudí sa na nich popálilo. V očakávaní veľkých ziskov sa nahrnuli do smart kontraktov a prišli o peniaze. Andre všetkým odkazuje, že on za to nemôže.
Oh god, just realized I'm to blame for people *checks notes* hunting down smart contracts, interacting with it via third party tools, dangerously sending funds to it, all so they can be "first" so they can dump on who ever is "second", but they are noble and pure
— Andre Cronje (@andrecronjedev) October 13, 2020
Vitalik sa vyjadruje k Ripplu
Tvorca revolučnej blockchainovej platformy Vitalik Buterin sa tesne pred Vianocami vyjadril k vyhláseniam spoločnosti Ripple. Tá totiž čelí žalobe od SEC kvôli predaju neregistrovaných cenných papierov z roku 2013. XRP v reakcii na tieto správy stratil viac než 50% hodnoty a začali ho delistovať burzy.
Looks like the Ripple/XRP team is sinking to new levels of strangeness. They're claiming that their shitcoin should not be called a security for *public policy reasons*, namely because Bitcoin and Ethereum are "Chinese-controlled". 😂😂https://t.co/ts02JqrTrB pic.twitter.com/mKwEzGIetk
— vitalik.eth (@VitalikButerin) December 22, 2020
Firma Ripple sa k žalobe postavila zvláštnym spôsobom. Tvrdí, že americká vláda by mala podporiť XRP, pretože bitcoin a Ethereum ovládajú Číňania.
Zaujímavé, však, Ripplu však táto argumentácia očividne nepomohla.
Záver
Toto je (podľa nás) 5 najlepších tweetov o kryptomenách z uplynulého roka. Zabudli sme na nejaké, budeme radi, ak ich pridáte v komentároch. A ak ste to ešte neurobili, podľa zahlasovať v našej ankete. Hľadáme TOP5 kryptomien, ktoré v roku 2021 spravia najväčšie zisky. Hlasovalo už 1200 ľudí a výsledky sú naozaj zaujímavé.
https://kryptomagazin.sk/anketa-top-5-kryptomien-ktore-spravia-najvacsie-zisky-v-roku-2021/