Je Ripple budúcnosť digitálnych platieb?

BitmarketsBitmarkets

Ripple je už hodne dlhú dobu ticho a zatiaľ čo ich token XRP sa pomaly zosúva z popredných miest na coinmarketcape, hovorí sa, že samotná firma začala seriózne spolupracovať s vládami. Cieľom je zaistiť kompatibilitu s digitálnymi platobnými sieťami budúcnosti a pomôcť bankám prehupnúť sa konečne do 21. storočia.

Ripple ako banková platobná sieť budúcnosti

Okamžité platby by mali byť v internetovom veku samozrejmosťou, našim bankám však stále trvá deň, než spracujú transakciu. Je to smutné. Ripple sa to už roky snaží zmeniť a svoju transakčnú sieť vybudovala na technológii blockchain. Prispôsobila ju pritom potrebám finančných inštitúcií.

Stratégia s XRP tokenom sa dlhodobo vypláca

A je nutné dodať, že sa i celkom darí pretláčať svoje platobné metódy v bankovom sektore. Rozhodne viac, než väčšina fintechových firiem. Ripple za to vďačí bezodnej pokladnici plnej peňazí známej ako XRP. Tento natívny token Ripple siete nemá prakticky žiadne využitie, no v roku 2017 si vďaka viac než 60 000 % rastu hodnoty získal veľkú skupinu fanúšikov. To firme umožňuje každý mesiac vyberať z XRP desiatky miliónov dolárov, ktoré využívajú na vývoj nových technológií a marketing. Tento prístup je extrémne úspešný.

O tom, že Ripple vo svojej snahe uspeje je presvedčená aj skupina investorov známa na Twitteri ako CryptoWhale. Vo svojich tweetoch nedávno spoločnosť Ripple pochválila za snahu pretláčať regulácie kryptomien. Až sa k tomu vlády odhodlajú, XRP podľa nich ostane ako jediná zmysluplná a funkčná kryptomena. No, zaujímavý názor. Ťažko povedať, čo týmto príspevkom sledujú.

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1303351426870018049

Ako to vidíme my? Prečítajte si našu najnovšiu analýzu tokenu XRP.

Záver

Ripple je vďaka niekoľkoročnému úsiliu, kvalitnej technológii, veľkému vplyvu v bankovom a politickom sektore a hlavne neustálemu prílevu peňazí skvelým kandidátom na transakčný systém budúcnosti. Bude to však mať ťažké. Konkurencia rastie ako huby po daždi. Aj banky už dokonca začínajú experimentovať s blockchainom, fintechová konkurencia má taktiež veľké úspechy, snaží sa aj spoločnosť MasterCard.

A nezabúdajme na DeFi či klasické kryptomeny, ktoré narozdiel od Ripplu nepotrebujú partnerov z bankového sektora či z vlády. Fungujú na decentralizovanej báze a v súčasnosti reprezentujú najslobodnejší spôsob posielania kapitálu po internete.

DeFi je späť na deviatich miliardách! A najúspešnejší projekt včera spustil svoj vlastný token. Túto príležitosť si nenechajte ujsť!

DeFi po prepade späť na 9 miliardách! Uniswap token vstupuje na burzy

txbKvakomat mobil