SPRÁVY – Rozdávajú tisíc dolárov denne – Pozor na tento podvod! – Mnoho faktov poukazuje na to, že Wei Dai je Satoshi Nakamoto

Crypto All Stars PCBitmarkets

Prinášame čerstvý prehľad dnešných správ. Hlavnou témou bude skúmanie identity zakladateľov BTC a XMR. Alebo aj upozornenie na špinavý podvod, ktorý okradol hromadu ľudí.

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Mnoho faktov poukazuje na to, že Wei Dai je Satoshi Nakamoto

Kto je Satoshi Nakamoto? Toto je už viac ako desať rokov nevyriešená záhada. Existuje množstvo podozrivých a samozvaných vynálezcov BTC. Jedným z podozrivých je počítačový inžinier Wei Dai, tvorca systému b-money a kryptografickej knižnice Crypto++. Od spustenia BTC siete v roku 2009 malo množstvo ľudí podozrenie, že Wei Dai mohol hrať úlohu Nakamota. Samozrejme, podozrivých osôb je hneď niekoľko. Preto ide len o možnú teóriu.

Rozdávajú tisíc dolárov denne – Pozor na tento podvod!

Program kryptomeny s názvom Bitcoin Revolution nedávno získal záujem na celom svete s tvrdením, že investori by mohli ľahko zarobiť viac ako 1 000 dolárov denne. Pomocou aplikácie Bitcoin Revolution sa mohli dokonca stať milionármi do 61 dní. Je to však podvod, na ktorý si treba dávať pozor. Vytiahne z vás peniaze a už ich nikdy neuvidíte. Odhalenie, že ide o podvod prišlo až potom, čo sa projekt dostal do problémov s Filipínskou komisiou pre cenné papiere a burzy.

Webová stránka Bitcoin Revolution sa pýši tým, že jej aplikácia má „veľmi vysokú úspešnosť viac ako 99%”: To znamená, že väčšinu obchodov úspešne uzavrie v zisku. To znamená, že by ste mohli zarábať viac ako 1 000 dolárov za deň.

Je to absolútny nezmysel. Aj preto je potrebné si vždy predtým ako niekde zainvestujete, overiť viac informácií o projekte. Nikto predsa nemôže mať takmer 100 % úspešnosť obchodov.

Bitcoin a Monero môžu mať rovnakého zakladateľa

Nový výskum spoločnosti Monero Outreach dospel k záveru, že BTC a Monero môžu byť vytvorené rovnakou osobou. Monero je kryptomena, ktorá bola vytvorená v roku 2014 s cieľom riešiť otázky ochrany osobných údajov. Zatiaľ čo cez Bitcoin sa dá dohľadať história transakcií a aj prípadný majiteľ peňaženky(aj keď nie vždy je to možné), tak cez Monero nevieme o pôvodcovi transakcie zistiť nič. Anonymná kryptomena XMR sa používa hlavne na dark webe.

Whitepaper Monera bol uverejnený 12. decembra 2012, približne tri roky po vyťažení prvého bloku BTC. Autorom knihy je Nicolas van Saberhagen. Ako asi viete, toto je tiež pseudonym, takže nikto nevie, kto vytvoril Monero. Na Bitcointalk sa podarilo objaviť zaujímavé komentáre, v ktorých v roku 2010 Satoshi Nakamoto naznačil, že môže byť vytvorená nová anonymná minca.

FED dáva najlepší dôvod na nákup Bitcoinu

FED je najsilnejšou finančnou inštitúciou na svete a tento titul si vyslúžil vďaka možnosti tlačiť neobmedzené množstvo dolárov. Neobmedzené? Ale kdeže! To by si predsa nedovolili! No… bohužiaľ, opak je pravdou. Koronavírus odpálil novú ekonomickú krízu a FED v snahe predísť ďalšiemu pádu akciových indexov a krachu bánk napumpoval do ekonomiky rekordných 6,2 bilióna dolárov. Týmto efektov sa znehodnotili doteraz všetky vytlačené peniaze. Na čo ich teda vlastne držať v banke na účte, keď strácajú na hodnote? Bitcoin má následkom obmedzeného množstva mincí presne opačný efekt a zvyšuje reálnu hodnotu majetku.

txbOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.