Daniel Larimer sa vyhráža Bitcoinu a Ethereu • Prečo nemôžeme brať vyjadrenia Wells Fargo a Mastercard o blockchaine vážne? • Až 62 % analytikov verí, že Brexit môže pomôcť kryptomenám • Prvý kvartál 2019 priniesol Bitmainu iba obrovské straty • Môže Bitcoin skutočne dosiahnuť celosvetovú adopciu?
Daniel Larimer sa vyhráža Bitcoinu a Ethereu
Daniel Larimer, v poslednom čase jedna z najkontroverznejších osôb v kryptosvete, sa nedávno vyjadril prostredníctvom svojho Twitter účtu, že by nemal problém položiť blockchain Bitcoinu alebo Etherea. Vyjadril sa, že ako sieť Bitcoinu, tak aj sieť Etherea, sú obe veľmi zraniteľné a vedel by ich „zničiť” aj s pomerne malým množstvom prostriedkov. Poukazuje tak na problémy decentralizovanosti. Zakladateľ kryptomeny EOS sa však takýmto spôsobom môže snažiť aj spropagovať svoju vlastnú kryptomenu, ktorá je už dlhší čas radená medzi najväčšie kryptomeny, podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Podobnú stratégiu zvolili aj predstavitelia kryptomeny Bitcoin Cash alebo iných forkov Bitcoinu. Opäť však môže ísť najmä o pokus poškodiť konkurenčné digitálne meny.
Viac informácií o tejto správe sa dozviete na nasledujúcom linku: bitcoinist.com
Prečo nemôžeme brať vyjadrenia Wells Fargo a Mastercard o blockchaine vážne?
Iba prednedávnom sme vás informovali o tom, že CFO Bank of America je veľmi skeptická ohľadom blockchain technológie a myslí si, že je okolo tejto inovácie stále veľa hypu. Postupne sa pridáva viac a viac spoločností (najmä ich CEO), ktorí sa teraz snažia podporiť „túto populárnu myšlienku.” Spoločnosti ponúkajúce finančné služby ako napríklad Wells Fargo a Mastercard sa teraz pripojili a snažia sa podporovateľov blockchainu zneistiť. Je však ironické (a zároveň veľmi smutné), že prostredníctvom Bitcoinu viete poslať peniaze do zahraničia oveľa rýchlejšie (a lacnejšie) ako prostredníctvom oboch spomenutých spoločností.
Vyjadrenia popredných predstaviteľov týchto spoločností si viete pozrieť na tomto linku: bitcoinist.com
Až 62 % analytikov verí, že Brexit môže pomôcť kryptomenám
Podľa kryptomenového projektu Cindicator môže Brexit pomôcť kryptomenám. Až 62 % analytikov vníma Brexit ako pozitívny impulz pre tieto meny. Zhruba 20 % analytikov pritom verí, že súčasný termín Brexitu (ktorý je naplánovaný na dnes) sa naozaj aj naplní. Podľa nich by tak malo dôjsť k oddeleniu Veľkej Británie od Európskej únie dnes. Zhruba 22 % zase verí, že Británia opustí EU bez akejkoľvek dohody v dohľadnej dobe. Najviac analytikov však verí, že Brexit sa bude musieť presunúť kvôli nezhodám v britskom parlamente.
Ak vás táto téma zaujíma a chceli by ste vedieť viac, určite otvorte nasledujúci link: ccn.com
Prvý kvartál 2019 priniesol Bitmainu iba obrovské straty
O chabom pokuse ťažobnej spoločnosti Bitmain o svoje vlastné IPO na Hongkonskej burze HKEX sme vás informovali v správach pred pár dňami. Zdá sa, že zlých správ pre Bitmain bude nateraz len pribúdať. V prvom kvartáli roku 2019 totižto zaznamenal tento ťažiaci gigant obrovské straty v porovnaní s tým, aký bol plán tejto spoločnosti. Ak by teda táto spoločnosť opäť vyskúšala požiadať o IPO, stratové čísla by im určite nepomohli k presvedčeniu akejkoľvek burzy na spoluprácu pri spomínanom IPO.
Viac o spoločnosti Bitmain a ich aktuálnych problémov: cryptovest.com
Môže Bitcoin skutočne dosiahnuť celosvetovú adopciu?
Jeden z najaktuálnejších článkov na stránke Economist sa venoval téme Bitcoinu. Určite nikoho neprekvapí, že cieľom tohto článku bolo spochybniť kryptomeny a zverejniť najmä negatívne správy o menách ako Bitcoin, Ethereum a podobne. Ako sa píše priamo v článku, veľa kryptomenových projektov muselo prepustiť svojich zamestnancov, CBOE prestáva ponúkať Bitcoin futures alebo to, že Bitcoin rovnako patrí medzi najhoršie aktíva, do akých môžu ľudia investovať. Článok obsahuje hneď niekoľko ďalších útokov najmä na najväčšiu kryptomenu. Cieľom celého článku však má byť najmä spochybniť postavenie tejto kryptomeny (ako aj všetkých kryptomien). Rovnako má však aj poukázať na to, že z Bitcoinu sa nikdy nestane celosvetovo uznávaný spôsob platby.
Viac o tomto článku sa môžete dočítať na tomto linku: ccn.com
Čo čítať ďalej?
https://kryptomagazin.sk/video-peniaze-vs-mena-ako-funguje-nas-financny-system/
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.