- Buterin drží väčšinu svojho majetku v Ethereu.
- Hodnota jeho ETH portfólia presahuje 794 miliónov dolárov.
- World Liberty Financial investovala 210 miliónov do Etherea.
Bitcoin by nemal chýbať v žiadnom kryptomenovom portfóliu. A výnimkou nie je ani spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin, ktorý poodhalil svoje investičné stratégie počas diskusie o ideálnom rozložení kryptomenového portfólia, čo vyvolalo intenzívnu debatu v komunite, uvádza správa Finbold.
Debata o ideálnom portfóliu
Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin prehovoril o svojej investičnej stratégii. Jeho vyjadrenia prichádzajú v čase, keď ETH zaznamenáva pozoruhodný nárast hodnoty o viac ako 3 %, čo opäť rozpútalo diskusie o optimálnom rozložení kryptomenových portfólií.
Celá debata sa začala po tom, čo kryptoanalytik Udi Wertheimer vyhlásil, že seriózni investori by mali mať minimálne 10 % svojho portfólia v Bitcoine, v ideálnom prípade až 70 %. Buterin však tento názor nezdieľa a prekvapivo priznal, že jeho vlastné držby v BTC nedosahujú ani 10 %. Rovnako drží menej ako desatinu portfólia v akomkoľvek inom aktíve mimo ETH.
if you’re in crypto and you don’t have at least 10% of your portfolio in bitcoin i can’t help you
it should be like 70% but if you don’t even have 10% i literally can’t help you
— Udi | BIP-420 🐱 (@udiWertheimer) January 30, 2025
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Komplexná analýza Buterinovho portfólia
Pri detailnom pohľade na jeho investície podľa údajov Arkham je zrejmé, že ETH predstavuje dominantnú väčšinu jeho držieb s hodnotou prevyšujúcou 794 miliónov dolárov. Jeho diverzifikácia zahŕňa aj ďalšie kryptomeny založené na Ethereu: AETHWETH v hodnote 9,53 milióna dolárov, WETH za 869,66 dolára a KNC za 442,67 dolára. Menšie podiely má umiestnené v tokenoch MOODENG, WHITE a EBULL, čo naznačuje určitú mieru diverzifikácie v rámci ethereového ekosystému.
Jeho expozícia voči stablecoinom, predovšetkým USDC v hodnote 87 120 dolárov, poukazuje na premyslenú stratégiu riadenia likvidity, hoci v porovnaní s celkovým objemom jeho portfólia ide o relatívne malú časť.
Ako sme už informovali, významným príkladom dopytu po ETH je spoločnosť Trumpa, World Liberty Financial, ktorá nedávno nadobudla digitálne aktíva v celkovej hodnote presahujúcej 420 miliónov dolárov, pričom polovica 210 miliónov smerovala práve do Etherea.
Trhová cena Etherea
S príchodom ďalších významných hráčov investujúcich do ETH trh pozorne sleduje, či sa rastúca adopcia Etherea premietne do udržateľných dlhodobých ziskov, dodávajú analytici. Technické indikátory pritom naznačujú potenciál pre rast k novým historickým maximám.
Ako sme nedávno informovali, Ethereum je v tomto cykle 10-krát menej ziskové ako najväčší konkurent Solana. Trh kryptomien dlhodobo rastie od októbra 2023. Odvtedy Ethereum dosiahlo zhodnotenie 117 %, zatiaľ čo Solana za to isté obdobie stúpla až o 1 120 %
Ethereum vstúpilo do krátkodobej expanzívnej fázy po období akumulácie a manipulácie, čo by mohlo predznamenávať významný cenový prelom. Momentum na trhu posilňuje najmä vstup inštitucionálnych investorov.
Ak sa viac zaujímate o kryptomeny, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video: