Decentralizovaná kryptozmenáreň Bancor bola napadnutá

Novinky
Hack
Best Wallet PCBitmarkets

Decentralizovaná menová platforma Bancor dnes (9. júla) oznámila tzv. security breach – alebo prelomenie ochrany. Údajne sa kvôli tomuto „hacku” stratilo 12 miliónov dolárov.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Burza Bancor na Twitteri hack potvrdila a zastavila všetky operácie. Viac sa k tomu vyjadrí až po vyšetrovaní.

Tweet Bancoru znie:

„Dnes ráno došlo k prelomeniu ochrany (CEST) Bancoru. Neboli spreneverené žiadne kryptopeňaženky. Aby sme uzatvorili vyšetrovanie, bude naša stránka nejakú dobu ,v údržbe’. Už skoro vydáme detailnejšiu správu. Chceme byť online čo najskôr.”

Užívateľské peňaženky sú nedotknuté, keďže Bancor nevlastní žiadne hot wallets, teda peňaženky pripojené na sieť.

Zlodeji si však pred zmrazením transakcií stihli vymeniť kryptomeny vďaka okamžitej konverzii.

„Časť ukradnutých tokenov bola vymenená prostredníctvom spoločnosti Changelly,” uviedol generálny riaditeľ Konstantin Gladych vo svojom prehlásení.

„Tokeny boli po prelome ochrany zmrazené a pokúšame sa ich vystopovať.”

Škoda až za 12 mil. USD

Zdroje uvádzajú, že boli ukradnuté Bancor tokeny BNT, ktoré sa podarilo zmraziť. Týmto to však nekončí a špekuluje sa ešte o odcudzených 25,000 ETH a 300,000 Pundi X (NXPS). To by spolu znamenalo škodu v hodnote presahujúcej 12 miliónov dolárov. Tieto kryptomeny sa teraz Bancor snaží vystopovať.

Zmenáreň Bancor sa stala známou hlavne vďaka nazbieraným 153 miliónom dolárov na Ethereum ICO. Toto bolo na začiatku roku 2017 k neuvereniu.

Bancor je oproti ostatným kryptozmenárňam bezpečný, pretože je decentralizovaný. Najviac hackov sa totiž odohráva na centralizovaných burzách – ako je napríklad Coincheck. Vitalik Buterin, spoluzakladateľ ETH, centralizované burzy veľmi kritizuje a dúfa, že zhoria v pekle.

Vďaka inštalácii rozšírenia Metamask do webového prehliadača získate prístup k Ethereum blockchainu a teda k mnohým decentralizovaným aplikáciám!

Záver

Kryptozmenárne sú častým cieľom hackov. Ich decentralizácia by tak mohla byť riešením k úspešnej ochrane pred napadnutiami.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

txbFreedum fighter mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.