Nárast o dve miliardy za jediný deň? Pre túto kryptomenu žiaden problém

  • Kapitalizácia Solany stúpla za jediný deň o 2 miliardy dolárov.
  • Aktivita v sieti Solana výrazne stúpa a prekonáva niekoľkoročné maximá.
  • Solana je 5. najväčšia kryptomena na svete.
Analýzy Solana výrazne stúpa
Solana výrazne stúpa. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/Skorzewiak
Okazio PCKvakomat mobil

Trh kryptomien sa spamätáva z nedávnej korekcie a niektoré digitálne meny zaznamenali obrovský prísun čerstvého kapitálu. Príkladom je sieť Solana, ktorá dosiahla príliv viac ako 2 miliardy dolárov len počas jediného dňa. Trhová kapitalizácia sa zvýšila z hodnoty 41,79 miliardy dolárov na 44,17 miliardy dolárov.

Dve miliardy dolárov za jediný deň

Solane sa nedávno podarilo prekonať magickú hranicu 100 dolárov. Len za posledných 11 dní cena narástla až o 27 %, zatiaľ čo za posledných 130 dní sa zisk pohybuje na úrovni 435 %. Naposledy sa na týchto cenových úrovniach Solana obchodovala ešte v apríli 2022, kedy bol trh kryptomien v hlbokej korekcii.

Výrazný nárast trhovej kapitalizácie a cenová výkonnosť sa zhodujú s nárastom sieťovej aktivity, ktorá v januári prekonala niekoľkoročné maximá. Od decembra vzrástla o 30 % na úrovne, ktoré boli naposledy zaznamenané v septembri 2022, podľa údajov Dappradar.

Solana pokračuje v raste

Solana pokračuje v raste. Zdroj: TradingView

Aktivita v sieti bola stimulovaná aj počtom registrovaných adries na blockchaine, ktoré prekonali 10 miliónov. Ide o najvyššie číslo od mája 2022, kedy bol počet kryptomenových peňaženiek 11,72 milióna. Tento trend jednoznačne hovorí o rastúcom záujme o sieť Solany a projekt samotný.

Binance
97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Prečo je Solana populárna?

Solana sa stala známou predovšetkým vďaka tomu, že má otvorený zdrojový kód, ktorý využíva technológiu blockchain bez povolenia na poskytovanie decentralizovaných finančných riešení (DeFi). Oficiálne bola spustená v marci 2020, aj keď prvé myšlienky vznikli už v roku 2017.

Aký máte vzťah ku Solane?

Protokol uľahčuje vytváranie decentralizovaných aplikácií (DApp). Škálovateľnosť zlepšuje hybridným modelom Proof of history (PoH) kombinovaného so základným Proof of stake (PoS). Solana je známa tým, že spracováva transakcie veľmi rýchlo. Hybridný protokol umožňuje výrazne skrátiť časy overovania transakcií.

Je navrhnutý tak, aby mal nízke transakčné náklady a zároveň zaručoval škálovateľnosť a rýchle spracovanie. Solana je preto určená ako pre malých, tak aj pre inštitucionálnych investorov.

Podľa údajov CoinMarketCap je Solana 5. najväčšia kryptomena na svete podľa trhovej kapitalizácie, ktorá v čase písania dosahuje 43,12 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania sa pohybuje na úrovni 2,1 miliardy dolárov, čím sa zaradzuje na 6. priečku. Celkový objem v pomere ku kapitalizácii predstavuje takmer 5 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Chainlink a Solana si zachovávajú optimizmus aj pri poklese, Meme Moguls zaujal predpredajom

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.