Regulácia kryptomien môže spôsobiť kolaps klasických financií varuje guvernér indickej centrálnej banky

Novinky Kryptomeny môžu spôsobiť finančný kolaps
Kryptomeny môžu spôsobiť finančný kolaps. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol
BitmarketsBitmarkets

Svet sa ocitol na prahu jednej z najväčších ekonomických kríz v histórii, ktorej dosah sa môže naplno prejaviť v nadchádzajúcom roku 2023. Ľudia sa najviac obávajú cien potravín a energií, ktoré rastú aj z dôvodu pretrvávajúceho konfliktu na Ukrajine či z dôvodu rastúcej inflácie. Finančná kríza sa dotkla prakticky všetkých trhov vrátane kryptomien. K situácii sa vyjadril aj guvernér indickej centrálnej banky Shaktikanta Das, ktorého názor priniesol denník The Indian Express.

Kryptomeny spôsobia krach

Je logické a očakávané, že v prípade pozitívnej regulácie kryptomien budú tieto aktíva rásť. Guvernér indickej centrálnej banky však varoval, že ak kryptomeny porastú na základe regulačných zákonov, môžu v budúcnosti spôsobiť ďalší ekonomický kolaps. Svoj pohľad na túto problematiku predniesol na konferencii Bussiness Standard BFSI Insight.

Kryptomeny nemajú žiadnu podkladovú hodnotu. Majú obrovské vnútorné riziká pre našu makroekonomickú a finančnú stabilitu. Ešte som nepočul žiadny dôveryhodný argument o tom, akému verejnému dobru alebo akému verejnému účelu slúžia. Pamätajte si moje slová. Ak nezakážeme kryptomeny a budeme ich regulovať, v budúcnosti budú strojcom ďalšej finančnej krízy,” povedal Shaktikanta Das.

Prečítaj si tiež: Táto metrika ukazuje, v akej cenovej fáze sa Bitcoin práve nachádza. Začínajú investori nakupovať?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V poslednom období, najmä po bankrote kryptomenovej burzy FTX, sa čoraz viac množia negatívne názory popredných svetových politikov a bankárov, ktorí ostro kritizujú kryptomenové odvetvie. Dá sa predpokladať, že to má svoje opodstatnenie aj z dôvodu plánovaného spustenia digitálnych mien centrálnych bánk, ktoré majú byť priamou konkurenciou kryptomien. Týmto procesom sa zaoberá aj indická centrálna banka, ktorá plánuje spustenie digitálnej rupie.

„V nasledujúcich dňoch uvidíte, ako sa čoraz viac centrálnych bánk snaží prijať digitálne meny. India je v tomto storočí na čele digitálnej revolúcie,” dodal na záver guvernér indickej centrálnej banky.

Začiatok roka 2023 bude mať zásadný význam pre ďalšie smerovanie kryptomien, na ktorom sa s určitosťou podpíšu regulačné zákony a projekty digitálnych mien centrálnych bánk po celom svete.

txbKvakomat mobil