5 spôsobov ako najlepšie profitovať na kryptomenách
5 spôsobov ako najlepšie profitovať na kryptomenách. Zdroj: Shutterstock.com/Unknown man

Disclaimer/ Tento článok nie je návodom, ako a kam investovať. 

Podľa posledného vývoja na trhu kryptomien je jasné, že volatilita je stále obrovská. Má to však aj pozitívnu stránku, zatiaľ to drží veľkých inštitucionálnych investorov mimo hru. A akokoľvek môže byť trh s kryptomenami konštantná jazda na horskej dráhe, existujú spôsoby, ako sa môžete aspoň trochu ochrániť pred jej nepredvídateľnosťou. V tomto článku nájdete niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste mohli bezpečne preplávať cez rozbúrené more kryptomenových trhov. 

Článok je preložený z českého originálu, ktorý napísala Denisa Faltová.

1) Udržujte krok s tým, čo sa deje

Nepodceňujte základy a to, čo na prvý pohľad vyzerá „jasne“. Zostaňte informovaní, je to najjednoduchší spôsob, ako sa pohybovať v rozbúrených vodách obchodovania s kryptomenami. Samozrejme, môže byť ťažké sledovať všetky informácie na trhoch. To je dôvod, prečo existujú informačné servery a taktiež diskusné fóra.

Usporiadajte si svoj online obsah tak, aby pokrýval aktuálny vývoj v kryptopriestore. Nezabudnite, že v tomto odbore sa všetko vyvíja a mení v priebehu hodín. Pokiaľ si nastavíte napríklad notifikácie na obrazovku, budete mať istotu, že nezmeškáte dôležité vzostupy a pády.

2) Investujte skôr dlhodobo

Volatilita kryptomien nie je nevyhnutne zlá vec. Poklesy sú príležitosťami k posilneniu vášho zisku. Každý má rád zľavu a rovnako tak by ste sa mali pozerať na pokles coinu, do ktorého ste investovali.

Zároveň všadeprítomná volatilita v tomto odvetví je znamením, že by ste mali byť v hre na dlhšiu dobu a počítať s touto stratégiou od začiatku. Strmé poklesy cien môžu byť desivé, ale v dlhodobom horizonte ide skôr o výkyv, ktorý sa časom vyrovná – väčšinou smerom nahor.

3) Diverzifikujte svoje portfólio

Bitcoin je nepochybne práve teraz atraktívnou investíciou. Stojí ale veľa peňazí a zdá sa, že zostáva vo vyššej cenovej hladine aj napriek poklesom. Väčšina ostatných kryptomien zatiaľ nie je v rovnakej galaxii ako bitcoin, pokiaľ ide o ich cenu, takže obchodníci sa väčšinou zamerali naň.

Aj napriek tomu, že tento prístup môže v krátkodobom horizonte viesť k zisku, je to taktiež spôsob, ako stratiť veľa peňazí. Minimalizujte riziko tým, že rozšírite svoje investície na niekoľko rôznych coinov.

4) Preskúmajte deriváty

Bitcoinové futures sú v súčasnosti obchodované na burzách CME a CBOE, čo zvyšuje legitimitu kryptomien ako celku.

Na finančných trhoch sú deriváty, ako napríklad futures a opcie, spôsobom, ako sa investori môžu chrániť pred volatilitou aktív. Schopnosť investovať do derivátov kryptomien je nie len spôsob, ako zarobiť peniaze, ale taktiež minimalizovať časť rizika spojeného s investíciou. Robustný trh s derivátmi povedie k stabilnejším cenám v priebehu času, čo povedie k tomu, že kryptomeny budú aj spoľahlivejším aktívom.

5) Využitie informácií

Každý potrebuje dobrý zdroj informácií. Môže sa zdať, že nie je možné zvládnuť to všetko pokryť, ale z toho dôvodu existujú rôzne služby, ktoré môžu investori využiť. Velké analytické firmy ako Bloomberg, napríklad ponúkajú posielanie newsletteru zadarmo a na obmedzenú dobu aj demo svojho informačného servisu.

Taktiež je možné využitie platených služieb ako sú obchodné signály. Obchodné signály poskytujú skúsení traderi. Pokiaľ chcete obchodovať to čo oni, za poplatok vám poskytnú informáciu, čo sa chystajú nakúpiť a ako dlho bude obchod otvorený. Vo vhodný okamih dostanete informáciu, kedy menu s profitom predať. Obchodnými signálmi sa môžete riadiť, alebo ich mať iba ako oporu a zdroj informácií.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.