Než sa opäť pustíme do analýzy vybraného altcoinu, musíme sa pozrieť na krátkodobú situáciu na Bitcoine, ktorý umožňuje altcoinom rásť. My v Crypto Kingdom stále dlhodobo staviame skôr na Bitcoin, ale strednodobo už na prelievanie kapitálu z highcaps altcoinov do shitcoinov.
Krátkodobý Bitcoin
Po klesajúcom kanále, ktorý je skôr len korekčným v celej štruktúre, prišla ďalšia zmena v podobe rastúceho kanálu. Tento kanál nemá vysoké objemy a celý trh aktuálne vyčkáva, čo sa bude diať. Pri tejto stagnácii mohli altcoiny naberať silu a rásť.
Bohužiaľ, aj z nášho pohľadu, aj keď máme otvorené napákované long pozície, je situácia menej čitateľná. Preto veríme viac pohybu nahor na 8 700 USD než prerazeniu supportu k spodným hraniciam 7 000 USD. Stagnácia alebo pomalý rast je pre altcoiny dobrým znamením. Ak však príde ďalšie bitcoinové rallye, budú altcoiny voči Bitcoinu strácať.
Video analýza XLM
Trading a ICO tím Crypto Kingdom má pre vás ďalší zaujímavý altcoin. Tentokrát sme sa zamerali na XLM, ktorý sa svojim chovaním podobá XRP.
Zaujala vás táto analýza? Som (autor článku Jan Čuraj, pozn. prekl.) hlavný trader a spoluvlastník spoločnosti Crypto Kingdom. Píšem tiež analýzy na Trading11. Ak máte záujem o moje signály a analýzy z T11, zvážte kúpu nášho spoločného členstva. Odkaz na kúpu nájdete tu.
Technická analýza XLM/USD
Aby sme mohli silnú rezistenciu preraziť, musíme na dennom grafe nakumulovať zaujímavé objemy. V druhej fáze grafu (od mája) sú veľmi zaujímavé objemy, kde kumulácia prebieha. Ďalej si všimnime triangel, kde objemy klesajú a môžeme predpokladať, že príde znamenitý pohyb. Ak by došlo k prerazeniu dole, čo za predpokladu bullish BTC nedáva úplne zmysel, tak support na 0,1 USD by to mal v poriadku zastaviť.
Záver analýzy
O Stellare sa dosť hovorí, a preto môžeme očakávať jeho skoré oživenie. Pri aktuálne silnom Bitcoine by som sa skôr orientoval na dolárovú cenu Stellaru než na množenie mincí na ňom. Ak Bitcoin vystrelí nad 10 000 USD, Stellar voči doláru poletí hore tiež, ale môže to byť pomalšie.
Ak obchodujem voči doláru, vstupoval by som v triangli na 0,12 USD s 2/3 pozície a tretinu pozície nechal na dokúpenie na 0,1 USD.
Ak sa snažím množiť mince, tak by som fázoval vstupy po tretinách. Tieto vstupy nájdete vo videu vyššie.
Čo čítať ďalej?
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jan Čuraj.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.