Známy predajca elektroniky zažíva krízu. Zatvoril už tretinu predajní

  • Okay zatvoril tretinu predajní na Slovensku, z 33 na 22.
  • Spoločnosť sa snaží nájsť investora alebo kupca, zatiaľ neúspešne.
  • Finančné problémy vedú k omeškaniu platieb dodávateľom a obmedzeniam od poisťovní.
Novinky Známy predajca elektroniky zažíva krízu
Známy predajca elektroniky zažíva krízu. Zdroj: Shutterstock.com/Gagarin Iurii, hedgehog94
Catslap PC banerAnycoin mobil banner

Sieť predajní Okay, známy predajca elektroniky a nábytku, sa ocitla vo vážnych finančných problémoch. To, čo bolo dlho predmetom špekulácií, sa stalo skutočnosťou. Za posledné mesiace Okay zatvoril na Slovensku už tretinu svojich predajní, pričom tentoraz nejde o reklamnú kampaň. Poukazuje na to portál aktuality.sk.

Navyše sa prepadli do značnej straty a nedarí sa im nájsť investora ani kupca, ktorý by ich zachránil. Problémom, ktorým spoločnosť čelila, sme sa venovali už v minulosti.

Dlhodobé finančné problémy

Finančné ťažkosti trápia firmu už dlhšiu dobu a zatiaľ sa jej nepodarilo nájsť cestu von z krízy. Hľadanie záchrancu v podobe investora či kupca zostáva naďalej bez výsledku. Firma sa nedávno odhodlala k radikálnemu riešeniu – rušeniu prevádzok. „Kým ešte v júni tohto roka sme na Slovensku prevádzkovali 33 kamenných obchodov, dnes ich máme len 22,” uvádza spoločnosť na svojej webstránke.

Tento výrazný pokles o tretinu jasne naznačuje rozsah problémov, ktorým Okay čelí.

Kritickosť situácie podčiarkuje neschopnosť firmy uhrádzať záväzky voči niektorým dodávateľom. Zdroje blízke spoločnosti naznačujú, že poisťovne sprísnili podmienky pre Okay, výrazne znížiac limit pre objednávky a skladové zásoby.

Nedávno sa však objavil lúč nádeje. Zahraničné spoločnosti ako MediaMarkt, Aldi Süd, Allegro a najmä nemecká firma Murates prejavili záujem o akvizíciu. „Murates sa javil ako najsľubnejší kandidát na prevzatie Okay,” potvrdil insider.

„Avšak situácia nabrala nečakaný obrat. Keď Murates začal s hĺbkovým auditom Okay, rokovania sa náhle prerušili,” dodal zdroj oboznámený s priebehom jednaní. Táto nečakaná prekážka značne skomplikovala vyhliadky na rýchle riešenie problémov spoločnosti.

Ako uvádza portál Regióny, finančná situácia spoločnosti sa v posledných rokoch dramaticky zhoršila. Kým ešte v roku 2020 firma hospodárila so ziskom 900-tisíc eur, minulý rok sa prepadla do červených čísel s rekordnou stratou 5,67 milióna eur. Tento negatívny trend sa odzrkadlil aj na tržbách.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Zavádzanie zákazníkov?

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.