Známa nábytkárska firma skrátila zamestnancom pracovnú dobu. Ich platy to ale neovplyvní

  • Zamestnanci tak získajú viac priestoru na svoje záľuby, rodinu či oddych, čo by malo viesť k ich vyššej spokojnosti.
  • Namiesto štandardných 40 hodín aktuálne pracujú 37,5 hodiny týždenne.
  • Ich mzda sa však neznížila.
Novinky Známa nábytkárska firma skrátila zamestnancom pracovnú dobu
Známa nábytkárska firma skrátila zamestnancom pracovnú dobu. Zdroj: Shutterstock.com/Roman Zaiets, fizkes

Známa nábytkárska sieť JYSK prichádza s prelomovou zmenou v oblasti zamestnaneckých benefitov. Od septembra tohto roka zaviedla pre všetkých zamestnancov na hlavný pracovný pomer skrátený pracovný týždeň. Namiesto štandardných 40 hodín aktuálne pracujú 37,5 hodiny týždenne, a to bez akéhokoľvek krátenia mzdy.

Tento progresívny krok predstavuje významnú zmenu v prístupe k rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom zamestnancov. V praxi to znamená, že pracovníci získajú ročne približne dva týždne voľného času navyše, pričom ich výplatná páska zostane nedotknutá.

Zamestnanci sú priorita

„Skrátenie pracovného času pri plnom plate je našou odpoveďou na výzvy pracovného trhu a dôkazom, že starostlivosť o zamestnancov je pre nás prioritou,” vysvetľuje Roman Orviský, obchodný riaditeľ JYSK Slovensko.

Zaujímavým aspektom tejto zmeny je, že skrátenie pracovného času prinesie zamestnancom aj dodatočné finančné výhody. Keďže mesačná mzda zostáva rovnaká pri menšom počte odpracovaných hodín, automaticky sa zvýši ich hodinová mzda. Toto navýšenie sa pozitívne prejaví napríklad pri výpočte náhrady mzdy za dovolenku.

Rozhodnutie o zavedení kratšieho pracovného času nevzniklo náhodou. Spoločnosť reaguje na výsledky interného prieskumu spokojnosti zamestnancov, v ktorom pracovníci prejavili záujem o väčšiu flexibilitu a lepšiu rovnováhu medzi pracovným a osobným životom.

„Sme presvedčení, že spokojný zamestnanec znamená úspešnú firmu, a preto investujeme do inovácií v pracovných podmienkach, ktoré zlepšia nielen život našich pracovníkov, ale aj celkový výkon a výsledky našej firmy,” dodáva Orviský.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Trend budúcnosti

Späť
Strana 1/3Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.