Známa módna značka sa topí v problémoch. Podala žiadosť o konkurz, hrozí jej koniec?

  • Podľa nemeckého Bildu je spoločnosť so sídlom v Ratingene už roky v kríze, a preto ohlásenie konkurzu nie je prekvapením.
  • Ani všetky opatrenia na úsporu a zatvorenie stoviek pobočiek nepomohli.
Ekonomika Známa módna značka sa topí v problémoch
Známa módna značka sa topí v problémoch. Zdroj: Shutterstock.com/Terence Toh Chin Eng, Maria Markevich
BitmarketsBitmarkets

Svetoznámu značku Esprit pozná takmer každý. Nepreslávila sa len oblečením, no aj parfumami. Aktuálne však čelí masívnym problémom.

Uvádza to portál O peniazoch s tým, že medzinárodný gigant, ktorý pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta, podal na súd v Düsseldorfe návrh na vyhlásenie konkurzu na materskú spoločnosť Esprit Europe. Návrh sa však týka aj šiestich nemeckých dcérskych spoločností.

Esprit

Značka Espirit je známa aj mnohým Slovákom. Okrem toho, že sa mohli stretnúť s oblečením tejto značky, populárne sú aj jej vône, obuv, hodinky, klenoty a mnohé ďalšie módne doplnky. Hlavné sídlo značky sa nachádza v Hong Kongu a nemeckom Ratingene. Nemecko je jej najdôležitejším trhom.

Hlavné sídlo značky sa nachádza v Hong Kongu a nemeckom Ratingene. Nemecko je jej najdôležitejším trhom.

Hlavným zámerom je zaistiť, aby európska spoločnosť bola pripravená na budúcu prevádzku. Už prebehli rokovania s novým investičným partnerom o získaní práv na značku pre Európu a momentálne sa nachádzajú v pokročilom štádiu.

Podľa nemeckého Bildu je spoločnosť so sídlom v Ratingene už roky v kríze, a preto ohlásenie konkurzu nie je prekvapením. Už v roku 2020 prešiel Esprit konkurzným konaním, pri ktorom bola prepustená približne tretina zamestnancov.

Ani všetky opatrenia na úsporu a zatvorenie stoviek pobočiek nepomohli.

Konkurzní právnici Christian Gerloff a Christian Stoffler by sa mali chopiť vedenia a reorganizácie firmy.

„Esprit je celosvetovo známa mainstreamová módna značka, ale už nejaký čas trpí klesajúcimi predajmi v kombinácii s mnohými reštrukturali­záciami a zmenami v manažmente,” uvádza Christian Gerloff.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Po 30 rokoch vyhlásila konkurz aj známa slovenská firma

Späť
Strana 1/2Ďalej
Freedum fighters PCtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.