Značka, ktorú používame denne, presúva celú svoju výrobu na Slovensko

  • Budúcnosť tejto značky na Slovensku je veľmi sľubná.
  • Investori majú s továrňou na juhu Slovenska obrovské plány.
Ekonomika Značka, ktorú používame denne, presúva svoju celú výrobu na Slovensko
Značka, ktorú používame denne, presúva svoju celú výrobu na Slovensko. Zdroj: Shutterstock.com/Sorbis, Ground Picture
BitmarketsBitmarkets

Popredná slovenská kozmetická továreň sa rozširuje, keďže do svojho závodu na Slovensku presúva výrobu zubných pást značky Sensodyne z Veľkej Británie. Spoločnosť Haleon, popredný svetový výrobca, má za cieľ transformovať svoju slovenskú pobočku na najväčšieho výrobcu produktov osobnej hygieny.

Podľa informácií z Denníka N sa očakáva dramatický nárast výroby v továrni v Leviciach, ktorá kedysi niesla názov de Miclén.

Sľubná budúcnosť

Táto továreň, ktorá kedysi začínala ako malý výrobca, sa pod vedením niekoľkých zahraničných vlastníkov stala najväčšou slovenskou továrňou na kozmetiku s 550 zamestnancami. Perspektíva jej budúcnosti je veľmi sľubná.

Noví majitelia zo spoločnosti Haleon, pôvodne britskej firmy, ktorí do Levíc pricestovali len pred dvoma rokmi, majú s touto továrňou veľké plány. Plánujú totiž presunúť celú výrobu zubných pást ich svetovo známej značky Sensodyne práve do Levíc.

Podľa agentúry Reuters, britská továreň v meste Maidenhead, kde sa momentálne vyrába pasta, má byť do roku 2026 úplne zatvorená. To postihne viac ako 400 zamestnancov. Vedenie spoločnosti tvrdí, že prevádzka v Maidenhade „už nie je udržateľná”.

Haleon je globálna spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou zdravotnou starostlivosťou, ktorá má približne 24 000 zamestnancov po celom svete. Patrí medzi jedny z najväčších podnikov v oblasti zdravotnej starostlivosti a ponúka známe značky ako je Sensodyne zubná pasta, Panadol lieky proti bolesti a Centrum vitamíny.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Slovensku pomohla aj ďalšia veľká značka

Investícia výrobcu trvanlivého pečiva Mondelez International do novej výrobnej linky v ich výrobnom závode v Kostolných Kračanoch v okrese Dunajská Streda umožnila vytvoriť celkovo 180 nových pracovných miest.

Riaditeľ závodu Nikos Smyrnof informoval ešte v roku 2022 o tom, že do rozšírenia kapacity produkcie croissantov sa investovala suma vo výške niekoľko desiatok miliónov eur.

Nikos Smyrnof označil tento krok za významné rozšírenie kapacity výroby, pričom zdôraznil, že nárast dopytu po pečive, ako sú croissanty, je trendom globálnej úrovne. Závod v Kostolných Kračanoch je jedným z dvoch výrobných závodov Mondelez na Slovensku. Od základov ho vybudovali v máji 2020.

V jeho portfóliu produktov sú zahrnuté croissanty 7 Days a suché chlebíky Bake Rolls s rôznymi príchuťami.

Ivana Tůmová, generálna riaditeľka pre Slovensko, Česko a Maďarsko v spoločnosti Mondelez, zdôraznila dôležitú úlohu, ktorú zohráva ich továreň na tomto trhu. Vysvetlila tiež, že táto investícia je súčasťou ich strategického plánu na urýchlenie rastu v regióne.

Spoločnosť má pôsobnosť v Českej republike a na Slovensku od roku 1992. Zamestnáva  3 000 ľudí vo svojich piatich výrobných závodoch, dvoch obchodných jednotkách a centre excelentnosti. Na trhoch v Česku a na Slovensku ponúka 500 produktov pod 18 rôznymi značkami.

Okazio PCtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.