Zmenou neprejdú len cestovné pasy. Budú musieť Slováci opäť meniť občianske preukazy?

  • V nadväznosti na nedávno predstavené nové cestovné pasy sa Slovensko pripravuje na ďalšiu zmenu v oblasti dokladov
  • Slovensko vydáva biometrické cestovné doklady s bezkontaktným čipom už od roku 2008.
  • Pozrite sa, čo všetko budú obnášať nové občianske preukazy.
Novinky Zmenou neprejdú len cestovné pasy
Zmenou neprejdú len cestovné pasy. Zdroj: Shutterstock.com/Robert Petrovic, Luis Molinero
Best Wallet PCBitmarkets

Ministerstvo vnútra SR plánuje od budúceho roka vydávať občianske preukazy s novým dizajnom a vylepšenými bezpečnostnými prvkami. Uvádza to portál Interez.sk.

V nadväznosti na nedávno predstavené nové cestovné pasy sa Slovensko pripravuje na ďalšiu významnú zmenu v oblasti osobných dokladov. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky oznámilo plány na vydávanie občianskych preukazov s novým dizajnom, ktoré by mali byť k dispozícii už od budúceho roka. Táto iniciatíva nasleduje po nedávnom uvedení nových cestovných pasov, ktoré vyvolali značnú pozornosť verejnosti.

Plošná výmena sa konať nebude

Matej Neumann, hovorca Ministerstva vnútra SR, pre TASR uviedol: „Nový dizajn občianskych preukazov je momentálne v procese schvaľovania. S plošnou výmenou sa neráta, v platnosti zostanú teda aj dovtedy vydávané doklady, a to až do času exspirácie.” Toto vyhlásenie naznačuje, že prechod na nové preukazy bude postupný a nebude vyžadovať okamžitú výmenu všetkých existujúcich dokladov.

 

Podľa dostupných informácií budú nové občianske preukazy obsahovať vylepšené bezpečnostné prvky, pričom funkcionalita čipu zostane zachovaná. Toto rozhodnutie odráža snahu ministerstva o zvýšenie bezpečnosti osobných dokladov a zároveň zachovanie ich praktickosti pre každodenné použitie.

Zmena dizajnu občianskych preukazov prichádza v čase, keď sa verejnosť stále vyrovnáva s novým vzhľadom cestovných pasov. Nové pasy, ktoré nedávno predstavil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, obsahujú vyobrazenia slovenských miest a kultúrnych pamiatok. Ako uvádza rezort vnútra na svojom webe, tento krok mal za cieľ posilniť prezentáciu slovenskej identity a kultúrneho dedičstva v cestovných dokladoch.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Nové cestovné pasy sa Slovákom nepáčia

Späť
Strana 1/3Ďalej
txbtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.

Najčítanejšie články

1

Vyberte si hotovosť. Najväčšia banka vypne bankomaty aj platobné karty

2

Trinásty dôchodok sa dramaticky zmení. Skupina seniorov príde o stovky eur

3

Pád východoslovenského giganta? Firma čelí konkurzu, zamestnanci hrozia štrajkom

4

Na slovenskom trhu sú dva nebezpečné výrobky. Ich používanie môže mať fatálne následky

5

Ďalšia automobilka avizuje veľké prepúšťanie. Jej autá zrazu takmer nikto nechce

PR články

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.

Dokáže Ethereum napodobniť raketový rast Bitcoinu? Odborníci majú odpoveď

Henrieta Balázsová  | 12. novembra 2024

V období, keď Bitcoin dosahuje svoje nové historické maximá a približuje sa k hranici 90 000 USD, vzniká mimoriadne zaujímavá situácia aj pre Ethereum.

Napodobní Ethereum rast Bitcoinu?