Záhadní miliardári: O príbehoch týchto 3 hriešne bohatých mužov ste ešte zrejme nepočuli

  • Pokračujeme v odhaľovaní príbehov, ktoré stoja za to.
  • Pozrite sa, ako sa dá z ničoho vybudovať obrovský úspech.
  • Títo muži sú príkladmi tvrdej práce a odhodlania.
Off topic Muži, ktorí z ničoho zarobili miliardy
Muži, ktorí z ničoho zarobili miliardy. Zdroj: Reprofoto: FB/Prajogo Pangestu/James Dyson/Zhong Shanshan
Kvakomat PC bannerOkazio mobil

Posledným menom zo zoznamu tých najbohatších ľudí na svete je James Dyson, narodený 2. mája 1947 v Cromeri v Anglicku. Dyson prejavoval tvorivého ducha už od útleho veku. Navštevoval Byam Shaw School of Art a neskôr študoval na Royal College of Art v Londýne. Práve tu sa začal formovať Dysonov záujem o priemyselný dizajn a inžinierstvo.

Odrazil sa odo dna

Dysonova kariéra začala výrazným neúspechom, ktorý sa neskôr stal odrazovým mostíkom k jeho úspechu. V 70. rokoch, keď pracoval na svojom prvom veľkom projekte, Ballbarrow, fúrik so špeciálnym gumeným kolesom namiesto tradičného, narazil na obmedzenia tradičných vysávačov.

Frustroval ho fakt, že ich sacia sila klesala kvôli upchávaniu filtrov prachom, a tak sa rozhodol vyvinúť lepšie riešenie.

Dyson sa rozhodol použiť cyklónovú separáciu na vytvorenie vysávača, ktorý nestráca saciu silu. Počas piatich rokov vytvoril 5 127 prototypov, čím preukázal výnimočnú vytrvalosť a oddanosť. Napriek početným odmietnutiam od etablovaných výrobcov, ktorí boli neochotní prijať jeho inovatívny dizajn, Dyson pokračoval v práci na svojom vynáleze.

Založenie Dyson Ltd.

V roku 1991, po neúspešných pokusoch licencovať svoj dizajn iným spoločnostiam, sa Dyson rozhodol vyrábať vysávače sám. Založil spoločnosť Dyson Ltd. a uviedol na trh DC01, prvý bezvreckový vysávač na svete.

Napriek počiatočnému skepticizmu si DC01 rýchlo získal zákazníkov vďaka svojej vynikajúcej výkonnosti, čo viedlo k rýchlemu rastu predaja a prijatiu na trhu.

Dyson

Dyson. Zdroj: shutterstock.com/Sorbis

Na základe úspechu vysávača pokračoval Dyson v inováciách v oblasti rôznych domácich spotrebičov. Predstavil bezlopatkové ventilátory, ohrievače a sušiče rúk Airblade, ktoré sa stali populárnymi vo verejných toaletách po celom svete vďaka svojej efektívnosti a hygienickým výhodám.

Dysonova cesta nebola bez výziev

Jeho spoločnosť čelila patentovým sporom a konkurencii zo strany väčších, etablovaných značiek. Napriek tomu Dysonova oddanosť inováciám a kvalite pomohla spoločnosti prosperovať. V

V roku 2019 spoločnosť Dyson Ltd. zaznamenala tržby vo výške 4,4 miliardy libier, čím sa upevnila ako vedúca technologická spoločnosť.

Dyson neustále investuje veľkú časť ziskov spoločnosti do výskumu a vývoja, čo vedie k neustálej inovácii. Spoločnosť zamestnáva tisíce inžinierov a vedcov, ktorí sa venujú tvorbe ďalšej generácie vysoko výkonných produktov.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

V roku 2024 sa majetok Jamesa Dysona odhaduje na približne 12,6 miliardy dolárov, čo z neho robí jedného z najbohatších ľudí v Spojenom kráľovstve. Napriek svojmu značnému bohatstvu zostáva Dyson oddaný inováciám a filantropii, neustále posúva hranice technológií a podporuje budúce generácie inžinierov a dizajnérov prostredníctvom svojej nadácie.

Všetky tieto tri príbehy úspešných vizionárov ukazujú, že miliardy dokáže zarobiť aj obyčajný človek s pevným odhodlaním, stačí sa nevzdávať a priniesť niečo, čo trh ešte nevidel.

SpäťStrana 3/3
Ďalej
txbBest Wallet mobil
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.