[Vysvetlenie] Jednoduchý dôvod, prečo dnes všetko padá

Novinky jednoduchý dôvod, prečo dnes všetko padá
jednoduchý dôvod, prečo dnes všetko padá, zdroj: shutterstock.com/Autor: PixieMe
BITmarkets BITmarkets

Dnes ráno bol na stránku coinmarketcap.com smutný pohľad. Takmer všetko od hora až dole je v červených číslach. Výnimkou nie sú ani dvojciferné pády. Bitcoin klesol z 17 000$ na takmer 15 500$, Ripple zaznamenal pád o viac než 20%, Bcash o 18%, Litecoin o 14%, ale také Cardano alebo TRON dnešný dump nezasiahol. Čo môže byť dôvod tak velkého poklesu?

Občas technická analýza nestačí a ani sledovanie správ nemusí pomôcť. Zdá sa, že dnešný crash má jeden veľký dôvod, ktorý odštartoval menšiu paniku.

Za všetko môže Južná Kórea

Administrátorom coinmarketcapu očividne došli nervy a zo sledovania vyradili kórejské burzy. Volume sa ešte stále započítava, no ceny jednotlivých digitálnych assetov sú tak mimo, že nie sú brané do úvahy.

Kórejský trh je veľmi špecifický. Od zvyšku sveta sa v podstate separoval a má svoje vlastné kurzy. Situáciu sme podrobnejšie rozobrali v tomto článku.

Čo tým myslíme? Nuž, Bitcoin sa na kórejských burzách obchoduje na 22 500$. Ethereum za 1750$, Ripple takmer za 4$, Bcash za 3650$ a Litecoin za takmer 400$. Priemerne sú tam ceny kryptomien o 50% vyššie.

Môže za to spomínaná separácia od zvyšku sveta a hlavne šialený krypto-hype v krajine. Ak teda máte väčšie množstvo Bitcoinov, možno by nebolo od veci zaletieť si na kórejský polostrov a predať ich miestnym obyvateľom. 50% zisk vyzerá celkom dobre, či nie?

Kryptomeny ako Cardano alebo TRON zatiaľ na kórejských burzách nie sú a preto zmenou neboli zasiahnuté.

Edit/ Cardano práve začalo klesať.

Vidíte? Reálne sa nič hrozné nedeje, i keď nejaký pokles tu samozrejme máme. Rozhodne to však nie sú desiatky percent!

Chcete diskutovať o kryptomenách na prehľadnej platforme? Skúste Kryptomagazin fórum. Podarilo sa nám vyriešiť problém so spamom a opakujúcimi sa otázkami, ktoré kazia facebookové krypto-skupiny. V tomto článku nájdete desať najlepších diskusií na fóre za uplynulých 7 dní.

Reťazová reakcia

Na tomto príklade môžeme vidieť, aký vplyv má stránka coinmarketcap.com na ľudí. Len čo zaregistrovali nižšie ceny, zbavili sa časti svojich mincí a orderbooky sa začali plniť predajmi. Táto zmena najviac uškodila kryptomenám, ktoré nedávno prudko rástli. Napríklad také QTUM včera stálo 90$, dnes už je to menej než 60$. Úder pod pás dostal aj Dash, ktorý momentálne stojí 1120$ a zaznamenal 18% prepad. Na Bithumbe sa pritom obchoduje za 1800$.

Monero kleslo o 20% pod hranicu 400$. V Južnej Kórei ho nájdete za prémiových 580$- Podobný príbeh zažíva väčšina kryptomien, okrem Etherea. Ethereum nerušene pokračuje vo svojom vzostupe a po týždni konečne vystriedalo Ripple na druhej priečke.

Chcete viac takýchto článkov? Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte naše krypto-spravodajstvo.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: