Vymoženosť, o ktorej Slováci nevedia. Takto ľahko zistíte, či vám príde pokuta

  • Portál však ponúka aj ďalšie užitočné funkcie.
  • Pravidelná kontrola priestupkových záznamov vám pomôže predísť mnohým nepríjemnostiam.
  • Pozrite sa, čo všetko k tomu potrebujete.
Novinky Takto ľahko zistíte, či vám príde pokuta
Takto ľahko zistíte, či vám príde pokuta. Zdroj: Shutterstock.com/DimaBerlin
Okazio PCFreedum fighter mobil

Dostali ste nečakané oznámenie o pokute alebo dokonca exekučný príkaz? Vďaka online službe Ministerstva vnútra SR si môžete jednoducho skontrolovať, či máte na svojom konte nejaký priestupok. Stačí vám na to elektronický občiansky preukaz. Uvádza to portál Pravda.sk.

Nepríjemné prekvapenie v podobe exekučného príkazu či oznámenia o nezaplatenej pokute môže pokaziť deň každému. Najmä ak o udelení pokuty človek ani nevedel. Našťastie existuje spôsob, ako sa takýmto situáciám vyhnúť – stačí si pravidelne kontrolovať svoje prípadné priestupky online.

Komplexný prehľad

Ministerstvo vnútra SR za týmto účelom prevádzkuje špeciálny portál, kde si občania môžu overiť, či voči nim nebolo vedené priestupkové konanie. Služba poskytuje komplexný prehľad nielen o spáchaných priestupkoch a udelených sankciách, ale aj o prípadných pohľadávkach vyplývajúcich z pokút či trov konania.

V systéme nájdete dokonca aj informácie o ochranných opatreniach, ktoré vám mohli byť uložené.

Všetky údaje o priestupkoch a sankciách sú vedené v Centrálnej evidencii správnych deliktov a priestupkov, ktorá sa aktualizuje na dennej báze. Systém známy pod skratkou SaSP (Spracovanie a správa pokút) zabezpečuje, že máte vždy k dispozícii najaktuálnejšie informácie.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Kvakomat PC bannertxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.