Vyhrotená situácia okolo výpadku burzy Binance – CEO OKEx zablokovaný na Twitteri

0

Najväčšia kryptomená burza Binance mala dnes menší technický problém. Počas dňa zaznamenali niekoľko výpadkov, čím musel byť dočasné pozastavený chod celej krypomenovej burzy Binance. V komunite sa začali objavovať špekulácie o možnom veľkom probléme burzy. Generálny riaditeľ konkurenčnej burzy OKex dokonca ponúkol pomoc na riešení problémov. Celý dnešný príbeh má ale divnú zápletku.

Od dnešného rána si na najväčšej kryptomenovej burze Binance mohli používatelia všimnúť technické problémy a následný výpadok celej burzy. Znovuobnovenie chodu celej burzy trvalo niekoľko hodín. Až poobede bola opäť na 100 % dostupná. V krypto komunite sa začali objavovať špekulácie o hacknutí burzy, či dokonca úplnom konci. Žiadna z obáv sa nakoniec nenaplnila a burza už v súčasnej dobe ide tak ako má a bez menších problémov.

Burza opäť funguje

Podľa oficiálneho vyjadrenia generálneho riaditeľa burzy malo ísť o menší technický problém v správach. Všetkých ubezpečil, že pracujú na oprave chýb a netreba sa báť.

Pod Twiter postom sa okamžite začali hromadiť komentáre, ktoré spochybňovali burzu.

„Čo je s týmito problémami za posledný mesiac? Dokážete konečne fungovať normálne?“

„Toto je stále nespoľahlivé miesto na obchodovanie“.

CEO konkurenčnej burzy OKEx, Jay Hao na Twitteri ponúkol pomoc pri riešení problému.

Neskôr sa ale ukázalo sa, že Binance má koniec koncov všetko pod kontrolou. Problém bol o niekoľko minút vyriešený. Obchodníci dostali „niekoľko minút“ na zrušenie obchodov pred opätovným obnovením obchodovania.

Možno vás bude zaujímať: Bitfinex delistuje páry

Po približne hodine od výpadku servera, CZ Binance na Twitteri vyhlásil, že problém je vyriešený a burza bude opäť fungovať maximálne do 30 minút. CEO burzy Binance nakoniec nereagoval a dokonca si ho na Twitteri ešte zablokoval. Prečo tak urobil?

Blokovanie…?

Jay Hao o niekoľko minút po spustení burzy sa na Twitteri vyjadril, že CEO Binance si ho z neznámeho dôvodu zablokoval. Nie je nikomu jasné, čo CEO Binance viedlo až k takému razantnému kroku. Má burza Binance nejaké väčšie problémy a preto všetkých, ktorí sa starajú do ich práce budú blokovať, alebo môže byť za bliknutím iba izolácia konkurenčných búrz? Na túto otázku zatiaľ nevieme odpoveď. Čo ale vieme s istotou, tak Binance má posledné mesiace pomerne často problém. Žiadna iná burza v krypto svete nie je tak často odstavená kvôli technickému výpadku. Pevne teda všetci dúfajme, že problémy sa podarí vyriešiť a Binance bude vždy poskytovať iba tie najlepšie služby.

Čo čítať ďalej?

HODL – takmer polovica všetkých Bitcoinov sa posledné dva roky nepohla + ANKETA

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre