Všetko o ťažbe kryptomien v 300 slovách

0

Všetko o ťažbe kryptomien iba v 300 slovách? Pre Kryptomagazín žiadny problém. Pozorne teda čítajte, pretože v tomto článku sa počíta každé jedno slovo. 

Čo je to mining a čo generuje príjem v miningu.

Mining, alebo ťažba kryptomien slúži na overovanie transakcií v sieti blockchaine a na následné ukladanie týchto transakcií do blokov.

Odmena pri ťažbe sa skladá z dvoch zložiek:

1.Odmena za blok

2. Transkačné poplatky

Odmeny za blok sú fixne dané algoritmom, napríklad pri Bitcoine a Litecoine sa znižujú automaticky pri dosiahnutí určitého bloku na polovicu, čo nastáva približne raz za 4 roky. Daný jav sa nazýva halving. Pri kryptomene Ethereum sa odmena za vyťažený blok znižuje pri určitých vylepšeniach siete, keď sa zhodnú ťažiari, ktorí majú väčšinový výkon.

Transakčné poplatky sú poplatky za prevody kryptomien. Užívateľ, ktorý chce poslať kryptomenu si môže zvoliť vlastný transakčný poplatok. Transakcia s vyšším poplatkom býva väčšinou schválená skôr ako tá s nižším poplatkom, ktorá sa môže overovať dlhšiu dobu, preto je veľmi dôležité zvoliť dostatočný transakčný poplatok.

Ako ťažiť?

Ťažiť môžete dvoma spôsobmi:

1.samostatne

2.v poole ( v skupine)

Ak chcete ťažiť samostatne potrebujete dostatočný výpočtový výkon. S najväčšou pravdepodobnosťou, ak ťažíte ako jednotlivec je váš zisk minimálny. Ďalším problémom, ktorý stretne jednotlivca, je veľká náročnosť softvérových znalostí.

Ak ste ťažiar, ktorý vlastní len minimálny počet strojov, ťažba v skupine bude pre Vás ideálne riešenie.

Odmena za blok a transakčné poplatky sa alikvotne rozdelia medzi všetkých ťažiarov v skupine alikvotným podielom podľa ťažobného výkonu.  Skupina si za túto službu berie priemerne 1 % z vyťažených mincí a zvyšok prerozdelí ťažiarom. Tento proces prebieha automaticky pri zapojení a ťažení v skupine. Zapojenie do skupiny nie je technický náročné a mal by to zvládnuť priemerný užívateľ.

nexaltic logo

V prípade, že by ste chceli profitovať z miningu rovnako ako my, vyplňte náš kontaktný formulár.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre