70 % američanov si myslí, že sa stane miliardármi z investovania do kryptomien!
70 % američanov si myslí, že sa stane miliardármi z investovania do kryptomien! Zdroj: shutterstock.com/GaudiLab

Nový prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Harris Poll, ukázal, že väčšina investorov do kryptomien v Amerike má pocit, že sa vďaka kryptomenám v budúcnosti stanú miliardármi. Prieskum odhalil, že najväčšie nádeje majú mileniáli a post-mileniáli.

Kryptomenoví milionári

Hoci súčasné globálne ekonomické ťažkosti a poklesy na tradičných akciových a kryptomenových trhoch spôsobili, že niektorí investori stratili dôveru v investovanie, mnohí ľudia sú stále optimistickí a investujú do kryptomien. Prieskum spoločnosti Harris Poll potvrdil, že kryptomenoví investori prechovávajú veľkú nádej v budúcnosť tohto odvetvia.

Spoločnosť Harris Poll oslovila takmer 2 000 Američanov, aby zistila ich názory na miliardárov a na to, ako ich vníma spoločnosť. Až 71 % opýtaných investorov uviedlo, že veria, že v budúcnosti sa vďaka kryptomenám stanú miliardármi.

Mnohí mileniáli si myslia, že sa vďaka kryptomenám stanú bohatými
Mnohí mileniáli si myslia, že sa vďaka kryptomenám stanú bohatými. Zdroj: shutterstock.com/Kiselev Andrey Valerevich

Z výsledkov prieskumu tiež vyplýva, že práve mileniáli (narodení v rozpätí 1987 – 2000) sa umiestnili na popredných priečkach.  Majú najväčšie presvedčenie o tom, že sa jedného dňa stanú miliardármi. Ľudia z tejto generácie sa tiež bežne spájajú s novými finančnými technológiami, ako sú kryptomeny a fintech.

Mohlo by ťa zaujímať: Kevin O’Leary: „Tieto 3 altcoiny sú najväčšou konkurenciou Etherea“

Nejeden prieskum preukázal, že väčšina mileniálov uprednostňuje Bitcoin pred zlatom či inými tradičnými aktívami, ako zabezpečenie proti inflácii.

Záujem a preferencie mladších generácií o kryptomeny súvisí s historickou úrovňou inflácie, ktorej čelia globálne ekonomiky v dôsledku vysokej emisie nepodložených fiat peňazí a inými faktorov. Výhoda, ktorú by Bitcoin mohol mať oproti zlatu a iným tradičným fiat menám, spočíva v jeho jedinečných vlastnostiach. Tie mu umožňujú byť nesuverénnym, decentralizovaným, vzácnym, čím si môže uchovávať svoju hodnotu dlhodobo.

Je postoj mileniálov v Amerike naivný? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Prečítaj si tiež: Päť vecí, ktoré treba urobiť, keď Bitcoin krachne

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance