Vesmírna turistika naberá na obrátkach – Japonec kúpil let okolo Mesiaca pre seba a svojich kamarátov

BITmarkets BITmarkets

Včera o tretej ráno mala firma SpaceX dlhoočakávanú konferenciu. Zakladateľ firmy Elon Musk na nej hovoril o zmenách na plánovanej super-rakete BFR, lodi BFS a čerešničkou na torte bolo oznámenie niečoho, o čom sa už hodnú chvíľu šepkalo.

Japonský podnikateľ Jusaku Maezawa si kúpil celý let lodi BFS okolo Mesiaca! Na palubu plánuje pozvať umelcov z celého sveta. Bude zaujímavé sledovať, čo za umenie vznikne z tohto projektu. V každom prípade sme radi, že môžeme konštatovať – Vesmírna turistika naberá na obrátkach!

Už bolo načase…

Jusaku o Mesiaci sníval už od detstva

Zadívali ste sa niekedy na Mesiac a predstavovali si, ako ho pozorujete zblízka? Nuž, podobné výstrelky sa pomaly ale isto stávajú realitou! Iste, prvé lety budú veľmi drahé a dovolia si ich iba najbohatší ľudia na svete, ale je múdre predpokladať, že s rastúcim dopytom sa minimálne lety na obežnú dráhu okolo Zeme stanú dennou rutinou.

Jusaku Maezawa firme SpaceX zaplatil za výlet loďou BFS. Nepoletí však sám. Asi nikto nečakal, že prvý “Mesačný turista” pozve na palubu ďalších šesť až osem umelcov, ktorí sa venujú rôznym odborom umeleckých činností. Reprezentovať budú “celé ľudstvo” a každý z nich by mal počas letu vytvoriť jedinečné dielo.

Samotný let bude trvať šesť dní a Elon Musk odhadol, že sa uskutoční najskôr v roku 2023. Vzhľadom na rôzne prieťahy a omeškania, ktoré vývoj takmer vždy sprevádzajú, však môžeme počítať s minimálne niekoľkoročným odkladom.

lunarna trajektoria bfs spacex

Poletí sa v novej lodi BFS

Let umožní raketa BFR a loď BFS. Oba stroje sú však momentálne vo vývoji. Ten bude podľa odhadov Elona Muska stáť približne päť miliárd dolárov (čo je prekvapivo málo).

Viac informácií o systéme BFR/BFS nájdete v tomto skvele napísanom článku.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: