Verejné spoločnosti držia bitcoin za 7 miliárd – inštitucionálny záujem rastie!

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Hodnota Grayscale bitcoinov v sume 5,1 miliardy dolárov je prudko dobiehaná spoločnosťami ako CoinShares a MicroStrategy. Bitcoin držaný vo verejných spoločnostiach dosiahol tento rok 6,8 miliárd dolárov. Do Bitcoinu celkovo investovalo 13 verejných spoločností.

Gigant správy aktív Grayscale zostáva najväčším hráčom BTC so 449 596 BTC (5,14 miliárd dolárov) pod kontrolou, za ktorým nasleduje CoinShares s počtom 69 730 BTC (797 miliónov dolárov). MicroStrategy má 38 250 BTC (437,1 milióna dolárov). Na štvrtom mieste je Galaxy Digital od Mikea Novogratza, ktorý ovláda 16 551 BTC (189,1 milióna dolárov).

Čítajte tiež – Analýza BTC, SC, STRAT, NANO, LTC – Bitcoin čaká ďalší pohyb

Celkovo má 13 spoločností v sume takmer 600 000 BTC (6,86 miliárd dolárov).

Bitcoin vo verejných spoločnostiach
Bitcoin vo verejných spoločnostiach

Práve generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor, tento rok urobil v kryptomenenách nepochybne najväčší dojem. Po kúpe začal Saylor pravidelne poskytovať rozhovory o nadvláde bitcoinu nad fiat menou a naďalej je vysoko aktívny na sociálnych sieťach. Saylor uviedol:

„Bitcoin je prvý digitálny menový systém schopný ukladať všetky peniaze na svete pre každého jednotlivca, korporáciu a vládu spravodlivým a nestranným spôsobom bez akejkoľvek straty. Ak toto nie je skutočne hodnotné, tak čo potom? “

Bitcoin ukazuje jasnú divergenciu k doláru

Za posledný mesiac sa bitcoiny odklonili od sily amerického dolára aj od volatility VIX, čo prinieslo nové príležitosti pre investorov túžiacich po diverzifikácii. Sú to práve akcie v podobe S&P 500 a zlata, ktoré teraz zobrazujú rastúce korelačné vzorce s BTC.

To zase zvýšilo existujúce očakávania čistej odchýlky od tradičných trhov.

 Porovnávací graf makro výnosov
Porovnávací graf makro výnosov
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre