Veľké obchodné reťazce zatvárajú jednu predajňu za druhou. Nedokážu sa ubrániť zlodejom

Novinky Obchodné reťazce zatvárajú predajne
Obchodné reťazce zatvárajú predajne. Zdroj: shutterstock.com/Roman Chekhovskoi/vchal
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V Spojených štátoch je maloobchodná kriminalita na vzostupe. Brány svojich predajní definitívne zavárajú obchodníci tých najznámejších svetových spoločností. Nápor útokov zlodejských gangov nezvládajú najväčšie obchodné reťazce akými sú Walmart, či Target. Rovnako svoje prevádzky zatvára aj Nike alebo Starbucks.

Obchodné reťazce opúšťajú ulice

Vlna kriminality v USA mení ulice miest. Prázdne budovy zostávajú po predajcoch v New Yorku, Seattli, Portlande, či San Franciscu. Predajcovia sa sťahujú z ulíc, nie len kvôli neudržateľným stratám, ale aj z obavy o bezpečnosť svojich zamestnancov a zákazníkov. Ako informoval The Wall Street Journal, vyhlásenie Asociácie lídrov maloobchodného priemyslu uvádza, že „organizovaná maloobchodná kriminalita, každodenné krádeže a násilie sú významnými výzvami pre maloobchodníkov všetkých veľkostí.”

Obchodníci v snahe zabrániť krádežiam prijali rôzne opatrenia. Uzamykali tovar v regáloch, najímali bezpečnostne služby, boli pod zvýšeným dohľadom policajtov. No všetky ich kroky boli márne. Zlodejské gangy vyháňajú predajcov z ulíc.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Problémy má Walmart aj Target

Maloobchodný reťazec Target ohlásil zatvorenie deviatich predajní v štyroch štátoch USA krátko po tom, čo vedúci jednej z prevádzok prišiel o život pri ozbrojenej lúpeži. „Nemôžeme pokračovať v prevádzke týchto obchodov, pretože krádeže a organizovaný maloobchodný zločin ohrozujú bezpečnosť nášho tímu a zákazníkov a prispievajú k neudržateľným finančným výsledkom,” napísal Target v tlačovej správe, ktorou informoval o zatváraní prevádzok.

Walmart je najväčší maloobchodný reťazec v USA. Táto spoločnosť sa stala najväčšou na svete z hľadiska tržieb v roku 2014. No v tomto roku Walmart zatvoril až 22 svojich predajní. Dôvodom tohto kroku sú neprekonateľné straty prevádzok spojené s krízou lúpežníctva.

Len v San Franciscu zatvoril Starbucks sedem pobočiek. „Rastúci počet maloobchodníkov a firiem opúšťa oblasť kvôli nebezpečným podmienkam pre zákazníkov, maloobchodníkov a zamestnancov spolu so skutočnosťou, že tieto významné problémy bránia hospodárskej obnove oblasti,” uviedol pre CNN hovorca nákupného centra Westfield v San Franciscu.

Nike, gigant vo svete športovej obuvi, taktiež cúva z trhu, ktorému vládnu zlodejské gangy. Nebezpečný nárast drobných krádeží v kombinácií s útokmi lúpežných gangov vyústil do uzatvorenia prevádzok. Výrobnú predajňu v Portlande vedenie spoločnosti definitívne zrušilo z dôvodu „zhoršujúcich sa podmienok verejnej bezpečnosti a rýchlej eskalácie krádeží v maloobchode”, uviedla KGW- TV .

Beverly Hills, oblasť, ktorá je známa práve vďaka obchodom, v ktorých zákazníci nájdu tie najluxusnejšie značky na svete, sa stáva mestom duchov, ako informoval New York Post. Z ulíc miznú predajcovia a pribúdajú prázdne vitríny. Panoráma oblasti tak získava úplne nové kontúry.

Kriminalita v maloobchode je v súčasnosti veľkým problémom. Investori sa obávajú o budúce zisky maloobchodných predajní a preto svoj kapitál radšej investujú do akcií spoločností z iných odvetví alebo vládnych dlhopisov, ktoré ponúkajú slušný päťpercentný výnos.

Prečítajte si aj: Známa výrobná spoločnosť vyhlásila bankrot. Slováci prišli o prácu

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.