Veľká slovenská banka vydala varovanie: Hekeri spustili masívny útok na jej klientov

  • 365.bank vydala dôležité varovanie pre všetkých svojich klientov.
  • Hekeri spustili masívnu podvodnú kampaň.
  • Cieľom útokov je krádež prihlasovacích údajov a údajov z platobných kariet.
Novinky 365.bank varuje pred nebezpečným podvodom
365.bank varuje pred nebezpečným podvodom. Zdroj: kryptomagazín
BitmarketsOkazio mobil

365.bank vydala dôležité varovanie pre všetkých svojich klientov. Banka upozorňuje na zvýšené riziko podvodov, pri ktorých sa hekeri snažia získať prihlasovacie údaje do internet bankingu, mobilnej aplikácie a dokonca aj údaje z platobných kariet. Klientov vyzýva na mimoriadnu opatrnosť.

365.bank: Podvodníci vytvorili falošnú stránku

Ako banka informovala svojich klientov, hekeri v súčasnosti šíria falošnú verziu stránky jej internet bankingu. Cieľom týchto podvodníkov je vylákať od používateľov citlivé údaje, ktoré by mohli zneužiť na neoprávnené transakcie alebo krádež identity.

„Nikdy od vás nežiadame údaje z vašej platobnej karty ani jej aktualizáciu,” upozorňuje banka vo svojej správe klientom.

Podvodníci často rozposielajú podvodné e-maily alebo SMS správy, ktoré obsahujú odkazy na tieto falošné stránky. Problém je v tom, že napodobenina internetového bankingu môže na prvý pohľad pôsobiť veľmi presvedčivo.

Podvod môže Slovákov obrať o všetky peniaze na účte

Podvod môže Slovákov obrať o všetky peniaze na účte. Zdroj: shutterstock.com/Prostock-studio/Skrypnykov Dmytro

Ako sa chrániť pred útokom? 365.bank radí jasne

Banka zdôrazňuje, že na prihlásenie do internet bankingu je potrebné vždy používať oficiálnu stránku banky a kliknúť na tlačidlo „internet banking” v pravom hornom rohu.

Dôležitá informácia

Veľmi dôležité je, aby sa klienti neprihlasovali cez odkazy v e-mailoch, SMS-kách ani cez vyhľadávače ako Google. Útočníci totiž môžu vytvoriť falošné reklamy alebo výsledky vyhľadávania, ktoré smerujú na podvodné stránky.

Znakom správnej a bezpečnej stránky je, že adresa začína na „https://” a vedľa nej je symbol visiaceho zámku.

Pozor na triky: Falošné správy iných služieb

Ako 365.bank pripomína, podobné podvody sa netýkajú iba bánk. Podvodníci sa vydávajú aj za kuriérske firmy alebo streamovacie služby a žiadajú od ľudí zadanie údajov z platobnej karty alebo prihlasovacie heslá. Preto je veľmi dôležité vždy si overiť, či je správa pravá, a nikdy neposkytovať citlivé informácie cez neoverené odkazy.

„Vždy si radšej overte informáciu priamo u danej spoločnosti,” odporúča banka.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Späť
Strana 1/2Ďalej
Coinfactory PC banerCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.