Veľká slovenská banka plánuje viaceré odstávky služieb

  • Veľká slovenská banka bude v tomto roku modernizovať svoj interný systém.
  • Proces bude prebiehať vo viacerých etapách a jeho súčasťou budú odstávky služieb.
  • Klienti sa o obmedzeniach dozvedia vopred.
Novinky Tatra banka plánuje viaceré odstávky služieb
Tatra banka plánuje viaceré odstávky služieb. Zdroj: shutterstock.com/Dmitry Kalinovsky/Andrey Mihaylov
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tretia najväčšia slovenská banka pripravuje modernizáciu svojej internej počítačovej siete. Inovácie prinesú banke možnosť flexibilnejšie riadiť jej infraštruktúru. Prechod na modernejší systém je ale náročný proces a vyžiada si viacero odstávok služieb. Klienti môžu v tomto roku očakávať, že bankové služby budú obmedzené častejšie ako zvyčajne.

Tatra banka bude v tomto roku modernizovať svoju sieť

Tatra banka na svojom webe informuje klientov o tom, že pripravuje rozsiahlu modernizáciu svojho interného softwarového systému. Celý proces bude prebiehať v niekoľkých etapách počas roka 2024 a jeho súčasťou bude aj dočasné odstavenie bankových služieb.

Martin Galo, riaditeľ odboru IT služieb Tatra banky, vysvetlil:

V Tatra banke sledujeme aktuálne trendy nielen z pohľadu inovácií pre našich klientov, ale i efektívneho riadenia vlastných procesov a technológií. Modernizácia internej siete nám tak umožní flexibilnejšie riadiť svoju infraštruktúru.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Banka pristúpi k viacerým odstávkam služieb

Zmena systémov si vyžaduje nie len komplexný plán, ale hlavne implementáciu, ktorá musí byť realizovaná postupne a s minimálnym narušením bežného prevádzkovania bankových služieb. Z tohto dôvodu Tatra banka plánuje technické odstávky realizovať v priebehu tohto roka niekoľkokrát. Zároveň chce Tatra banka minimalizovať negatívne dopady na svojich klientov, a tak sa zaviazala, že úpravy budú prebiehať vždy len v nočných a skorých ranných hodinách.

Tatra banka bude svojich klientov o odstávke vždy vopred informovať, aby sa na ňu mohli s predstihom pripraviť.

Prechod na modernejšiu sieť je náročný projekt. Jeho realizácia je tak rozložená na niekoľko fáz v rôznych časových úsekoch počas celého roka. Pri plánovaných technických odstávkach sa banka vždy usiluje zachovať komfort, na ktorý sú klienti zvyknutí, preto aj v prípade tejto aktivity bude úpravy realizovať výlučne v nočných a skorých ranných hodinách. O odstávkach budú klienti zároveň dostatočne vopred informovaní na webovej stránke banky a prostredníctvom jej digitálnych kanálov.

Vo väčšine prípadov slovenské banky spúšťajú vopred naplánované odstávky služieb počas víkendu a hlavne v nočných hodinách. Aj napriek tomu však môže obmedzenie služieb ich klientom spôsobiť nemalé ťažkosti.

Zmeny v IT infraštruktúre sú nevyhnutné pre každú modernú banku, ktorá chce zostať v dnešnom digitálnom svete konkurencieschopná. Napriek krátkodobým obmedzeniam je však cieľom Tatra banky zabezpečiť, aby bola táto prechodná fáza pre jej zákazníkov čo najmenej rušivá a aby v dlhodobom horizonte priniesla výrazné vylepšenie v poskytovaní bankových služieb.

Prečítajte si aj: Slováci si môžu požičať peniaze aj úplne zadarmo. Využíva to však málokto

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.