Veľká banka čelí škandálu. Za hodinu zmizlo klientovi 200-tisíc eur

  • Odborníci varujú, že je najvyšší čas, aby digitálne banky prijali prísne bezpečnostné štandardy.
  • Spoločnosť tvrdí, že bezpečnosť berie „mimoriadne vážne“.
  • Prípad odhaľuje závažné trhliny v bezpečnostnom systéme spoločnosti.
Ekonomika Veľká banka čelí škandálu
Veľká banka čelí škandálu. Zdroj: Shutterstock.com/Antonio Guillem, Svetlana Mahovskaya
Okazio PCKvakomat mobil

Dôvera v jednu z najrýchlejšie rastúcich digitálnych bánk v Európe sa otriasa v základoch. Revolut, ktorý sa pýši 45 miliónmi klientov po celom svete, čelí závažným obvineniam z nedostatočného zabezpečenia účtov svojich zákazníkov.

Ako uvádza portál Techbyte.sk, najnovší prípad britského podnikateľa, ktorý prišiel o závratnú sumu 165-tisíc libier (približne 198 400 eur) počas jedinej hodiny, odhaľuje alarmujúce nedostatky v bezpečnostných systémoch tejto finančnej inštitúcie.

Nočná mora v živom prenose

„Bolo to ako sledovať nočnú moru v priamom prenose,” opisuje svoju skúsenosť postihnutý podnikateľ, ktorý si želal zostať v anonymite. Z jeho firemného účtu zmizlo počas 60 minút takmer 200-tisíc eur prostredníctvom 137 samostatných transakcií. Revolut, ktorý sa hrdo označuje za lídra v digitálnom bankovníctve, nedokázal tieto podozrivé operácie zachytiť ani zastaviť.

Prípad odhaľuje závažné trhliny v bezpečnostnom systéme spoločnosti. Tradičné banky bežne disponujú sofistikovanými systémami na detekciu neobvyklých transakcií, ktoré v prípade podozrenia okamžite zablokujú účet a kontaktujú majiteľa. Revolut však nechal stovky podozrivých prevodov prejsť bez akéhokoľvek varovania.

Situáciu komplikuje aj absencia klasickej zákazníckej podpory. Zatiaľ čo v tradičných bankách môžu klienti v núdzových situáciách okamžite telefonovať na nonstop linku, používatelia Revolutu sú odkázaní na chatovú komunikáciu cez aplikáciu. „Kým som sa dobojoval k reálnej pomoci, bolo už neskoro,” dodáva poškodený podnikateľ.

Tento incident nie je ojedinelý. V Spojenom kráľovstve prudko stúpa počet sťažností na Revolut, pričom frekvencia nahlásených podvodov prevyšuje štatistiky ktorejkoľvek inej veľkej banky. Paradoxne, práve v čase týchto bezpečnostných škandálov Revolut hlási rekordný nárast mladých investorov, najmä z radov generácie Z.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Revolut láka mladých ľudí

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbWallstreetpepe ICO mobil baner
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.