V Rusku chýbajú herné konzoly. Putin chce vyvinúť vlastné

  • V Rusku chýba segment herných konzol.
  • Putin preto chce vytvoriť vlastnú hernú konzolu.
  • Bude sa musieť spoľahnúť len na svoj hardvér aj softvér.
Off topic Putin má opäť veľmi ambiciózny plán
Putin má opäť veľmi ambiciózny plán. Zdroj: shutterstock.com/Ververidis Vasilis/icemanphotos
Flockers PCBitmarkets

Už sú to vyše 2 roky, čo ruský prezident Vladimir Putin nariadil zahájiť vojenský útok na svojho suseda. Boje na Ukrajine neutíchajú, celá situácia ale pôsobí aj na ruský trh a jeho ekonomiku. O téme informoval denník SME.

Po napadnutí Ukrajiny Ruskom sa stalo to, že väčšina zahraničných firiem z Ruska odišla. Medzi ne patrili napríklad aj Sony, Microsoft a Nintendo, teda veľké technologické spoločnosti, ktoré produkujú veľmi obľúbené herné konzoly PlayStation, Xbox a Switch.

A tu je ten problém, pretože v Rusku chýba tento druh tovaru, pričom v krajine je o konzoly veľký záujem. Preto sa na to pozrel priamo prezident Putin. Ten vláde nariadil, aby hľadala spôsoby, ktoré by umožnili výrobu domácich herných konzol.

Vyrobiť hernú konzolu určite nie je nič jednoduché, okrem výkonného hardvéru treba zabezpečiť aj vlastný softvér a v neposlednom rade aj hry, ktoré budú danú hernú konzolu „ťahať”. Hardvér môže byť problém, keďže Rusko sa nemôže spoľahnúť na zahraničných hráčov, ako napríklad Intel alebo AMD.

Putin chce alternatívu k PlayStation a Xboxu

Putin chce alternatívu k PlayStation a Xboxu. Zdroj: shutterstock.com/Barone Firenze

Tým pádom musí siahnuť do vlastných zásob. Je tak veľmi nepravdepodobné, že by sa ruská herná konzola výkonom vyrovnala napríklad takým modelom, ako PlayStation 5 alebo Xbox Series X.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Týmto krokom sa chce Putin kompletne odpútať od spotrebného tovaru a elektroniky produkovanej Západom. Bude to však mať rozhodne zložité.

Niektoré kroky voči hrám a herným titulom podnikol Putin už v lete 2023. Vtedy chcel propagovať ruské videohry na zahraničných trhoch, pričom sa chcel zamerať na skupinu krajín BRICS, kde patrí Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika.

Prečítajte si aj: Vykonávate online platby týmto spôsobom? Čoskoro to bude obtiažnejšie

txbKvakomat mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.