V obľúbenej dovolenkovej destinácii sa to hemží podvodmi. Na tento si dajte veľký pozor

  • Dovolenková sezóna je už v plnom prúde.
  • V prípade, že sa chystáte do Afriky, dávajte pozor na podvody.
Off topic Zbystrite pozornosť, takto vás budú chcieť v Egypte obrať o pozornosť
Zbystrite pozornosť, takto vás budú chcieť v Egypte obrať o pozornosť. Zdroj: Unsplash/Spencer Davis, Beth Macdonald
Flockers PCKvakomat mobil

Egypt je dlhodobo preferovanou dovolenkovou destináciou pre Slovákov. Napriek svojim pôsobivým aspektom kultúry, prírody a kulinárstva však táto krajina môže skaziť dovolenku.

Egypt a arabské krajiny sú dlho známe ako miesta, kde je očakávaný bakšiš (tzv. všimné) takmer na každú službu: od upratovačov, recepčných, čašníkov po obchodníkov. Na trhoch je potrebné obchodovať, vyvarovať sa podvodom s „originálmi”, a aj skúsení cestovatelia musia byť obozretní, aby sa vyhli podvodom.

Prekvapivé však môže byť to, že podobná situácia môže nastať aj na miestach ako letisko, kde si od vás peniaze vypýta priamo personál.

Na čo si dávať pozor?

Svoje o tom podľa portálu Plus 7 Dní vie slovenská rodina, ktorá nepríjemnosti zažila pri odchode domov z turistického strediska Sharm el-Sheikh. Táto rodina sa rozhodla svoj zážitok zdieľať, aby ostatní turisti vedeli, čo sa môže stať im, no aj ostatným cestujúcim z ich letu.

Rodina vysvetľuje, že po troch kontrolách príručnej batožiny konečne čakala už len na nástup do lietadla. V tom ich však zastavil zamestnanec letiska. Bez toho, aby niečo skontroloval ale premeral, oznámil, že batožina má väčšie rozmery.

Následne si od nich vypýtal príplatok, na základe čoho rodina zistila, že ide o podvod. Povedal im totiž, že ak nezaplatia, nemôžu nastúpiť do lietadla. Muž, ktorý chcel peniaze, pritom nemal žiadny dokument, cenník, pokladňu a ani terminál na platbu kartou. Vzhľadom na to, že rodina bola pod stresom, poplatok zaplatila. Nemali však dostatok hotovosti, tak sa dohodli na polovici sumy. Rodina uviedla:

Boli sme v Egypte už tretíkrát, no po tejto skúsenosti tam už zrejme nepôjdeme. Turistov by si mali vážiť a nie ich okrádať.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Nejde o výnimočný prípad

Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.